Fashion dizajnérske kúsky

Ak ste čítali niektoré z mojich blogov, napríklad Nákupná viete, že sa veľa zo svojho oblečenia snažím kupovať v secondhandoch. Ďalším obľúbeným spôsobom „nakupovania“ je pre mňa aj swapovanie. Ide o super ekologickú formu vymieňania si oblečenia, ktoré sa vám už nehodí a nechcete čakať kým zase schudnete, alebo priberiete a radšej ho prenecháte niekomu, kto sa z neho bude tešiť tu a teraz.  V značnej miere sa tento spôsob rozširuje aj na Slovensku. A ak ste sa ešte s ničím podobným nestretli tak dávam do pozornosti dva najbližšie. Prvý s mimoriadne horúcim termínom 21.jún v Lab Café, ktorý organizuje Noizz v spolupráci s Nosené. Druhý sa bude konať dokonca dva dni 29. a 30.júna v DOT Gallery.

V neposlednom rade, je určite hodnotné investovať do kúskov od módnych návrhárov.  Okrem toho, že nájdete originálne kúsky, zároveň viete, kto dané kúsky šije, poznáte ich príbeh a takéto kúsky potom zostanú určite dlho vo vašej skrini. 

Počas týchto týždňov, čo som na Slovensku sa snažím spoznávať viac a viac slovenských výrobcov.  Preto som si nenechala újsť eventy ako Sashe v tržnici, Urban Market, či nedávny Dizajn Market na Hviezdku. Musím povedať, že koniec mája a jún boli špecialne bohaté na podobné podujatia. 

Spoznala som veľa zaujímavých značiek a rozšírila si zbierku o kúsky od Lin či Bartinki. Našla si ku mne cestu aj taška od Dorka bags. Tieto tašky šijú ženy v núdzi v Centre Dorka v Košiciach zo starých bannerov. Čoskoro hádam pribudnú aj šlapky od Ravenala Design, ktoré sa vyrábajú na Pobreží Slonoviny, či netradičný šperk z dreva a umelého kameňa od Indigo Wood.

Samozrejme dalo by sa takto pokračovať ďalej, ale všetko treba postupne. Takéto nákupy nie sú o kvantite. Samozrejme ceny sú vyššie ako v bežných fast reťazcoch, ale aspoň si človek rozmyslí, či danú vec potrebuje. Ako ste na tom vy? Tiež radi nakupujete na podobných marketoch a doprajete si dizajnérske kúsky?

Outfit

Ocitli sme sa so šikovným fotografom Maťom v interiéri kaviarne Fach. Miesto sme vyberali na základe outfitu, ktorý sa mal do interiéru asimilovať. Preto vznikol neutrálny minimalistický outfit v odtieňoch telovej a sivej farby. Farby sa odvíjali od sfarbenia krátkych nohavíc, ktoré ponúkajú túto škálu a boli aj dominantným prvkom outfitu. Sú kúskom od austrálskej značky Yasmin RaquelNosia sa úplne fantasticky, keďže sú z čistého hodvábu. 

Keď som pár dní po ich kúpe dostala ako dar naušky od austrálskej dizajnérky Erin Lightfoot Studio moje srdce zapišťalo od radosti. Majú podobný vzor a vedela som, že sa budú s kratkymi nohavicami skvele dopĺňať.

Celok som už doplnila len mojim obľúbeným topom, „mojou druhou kožou“, ktorý ste mohli vidieť v jednom z mojich prvých blogov Kapitulská. Poslednú bodku outfitu tvoria šedé sandálky. Nenarúšajú celkovú neutralitu a podtrhávajú jeho jemnosť. Niekedy mám rada ak je v outfite dominantný prvok, ale inokedy ma zase baví podobne homogénny outfit. Nájdete sa aj vy niekedy v podobne homogénnych kombináciach?

foto: MARTIN LACHKOVIČ

 

krátke nohavice: YASMIN RAQUEL

top: GLASSONS

topánky: PIED Á TERRE

naušnice: ERIN LIGHTFOOT STUDIO

 

Comments

comments

One thought on “DIZAJNÉRSKA”

  1. Spätné upozornenie: INŠPIRATÍVNA - EVA LAJT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!