Overalová história

Mnohí ste určite zachytili moju dlhšiu odmlku, kvôli zdravotným problémom. I keď som stále neni 100% fit, už som sa nevedela dočkať kedy vám pripravím nový článok aj s fotkami. Verím, že už bude všetko len a len lepšie a svoje inšpirácie a nápady, ktoré mi víria v hlave, budem môcť realizovať tu, na blogu.

V Austrálií máme za sebou leto, určite ste nám všetci závideli krásne letné počasie, no ja som si ho veru moc neužívala. Popravde by som si radšej v zime niekde zalyžovala.  Každý chceme to, čo nemáme, tak to v živote býva. Veľa letných outfitov som tiež neoprášila, o to viac sa teším z aktuálnych fotiek s týmto kvetovaným overalom. Je to môj ďalší úlovok so sekáču.

Krátkymi strihmi overalov sú Australčanky priam posadnuté. Je to ich častá voľba oblečenia na piatok večer do baru, alebo len tak na nedeľnú prechádzku. Toto je môj prvý overal v krátkej verzii, dlhšiu podobu bodkovaného overalu, ktorý je mojou srdcovkou môžete nájsť v článku bezstarostná.

A aká je vlastne overalová história? V roku 1919 talianský módny návrhár Ernesto Michahelles prišiel s návrhom tohto jedného kusu odevu. Ernesto bol vášnivým podporovateľom talianskeho futurizmu a jeho overal mal predstavovať modernizáciu talianskej módy.

No overal si svoju patričnú slávu zažil až v rokoch 70tych, keď ho preslávili mená ako Elvis Presley, Suzi Quatro, či skupina ABBA. Stal sa obľúbeným, okázalým kostýmom na ich vystúpeniach.

Overal patrí medzi kúsky buď milované, alebo zatracované. Je pomerne zložité si nájsť ten správny strih, no ponuka je dnes široká ako nikdy. Takže ak nemáte od prírody nadelené nohy Adriany Sklenaříkovej môžete stiahnuť po kratšej verzii na leto. Ale ak nájdete aj verziu predlženú, ktorá vám sadne, neváhajte. Stane sa prvkom vo vašej skrini, po ktorom rozhodne často stiahnete. Nevyžaduje si „masterclass“ v kombinovaní a pár doplnkami viete pekne meniť jeho charakter.

Ako ste na tom vy? Už ste sa odvážili na nejaký overalový kúsok?

Outfit

Oblečením overalu sa ľahko vyhnete státiu pred skriňou a rozmýšľaniu nad rôznými kombináciami. Čo sa niekedy veru hodí, či nie? Najmä ak ste niekde na dovolenke. Napríklad v takom Grécku. Kúsok stredomorského Grécka som si našla aj tu v Sydney, vďaka budove, pri ktorej sme fotili tieto fotky.

Kvetovaný overal mi ponúkol širokú paletu farieb na doladenie doplnkov. Vybrané topánky a kabelka sú moje osvedčené klasiky, ktoré ste už mohli vidieť vo viacerých outfitoch. Svedčí to aj o tom, že keď si kúpite dobrý kúsok viete ho zakomponovať do viacerých outfitov a nemusí byť bezpodmienečne čierny, aby “ladil ku všetkému”. Ani ladenie kabelky a topánok už dnes nehrá prím. Prave naopak. Ich nekombinovaním sme nabádané k oveľa väčšej kreativite a následnej originalite celkového stylingu, takže kľudne sa od tohoto starého pravidla naších mám odpútajte.

Trošku retro feeling som si dovolila voľbou okuliarov a šatky vo vlasoch, ktorá môže pôsobiť ako folklórny prvok v outfite. Možno ste sa zhrozili, že na šatke sú bodky a overal je kvetovaný, žiadny strach, máme tu ďalšie pravidlo, ktoré porušíme. Nebojte sa kombinovať navzájom rôzne vzory. Bodky, prúžky, kvety, zvieracie divočiny. Pri zachovaní základných pravidiel, kombinácie väčších vzorov s menšími, či vzájomným farebným prepojením vzorov, môžete docieliť rozkošných kombinácii.

Takže čo by bolo pre vás väčšou výzvou kúpa overalu, či kombinácie vzorov?

overal: Knight Angel – secondhand piece

topánky: THE MODE COLLECTIVE

kabelka: ALDO

naušnice: perlové z Filipín

náhrdelník: COLETTE

 

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!