Je Pohoda ozaj taká pohodová?

Po troch rokoch som sa znova aj s mojím drahým mohla tešiť z pár dní pohody na Pohoda festivale. Musím zvýrazniť to „s mojim drahým“ lebo ešte deň pred začiatkom to vyzeralo všelijako. Ale festivaloví bohovia zapracovali a my sme sa v piatok skoro ráno vydali do Trenčína. Pohoda festival zase raz splnil moje očakávania a bol stále taký ako si ju pamätám, ak nie lepší.

Pár dní pred začiatkom festivalu som sa vás v storkách na Instagrame pýtala, či sa na Pohodu chystáte, alebo vás stále akosi obchádza. Hlasovanie dopadlo výrazne 75 % za „Obchádza ma“, tak som si povedala, že vám skúsim Pohodu ukázať v inom svetle. Nechcem vás presviedčať, keďže úplne rešpektujem, že festivaly ozaj nie sú pre každého. Minimálne vám ale chcem ukázať niečo, čo možno o Pohode zatiaľ neviete. 

Odpadky všade naokolo

Ak by ste očakávali bežný festival s mrte ľuďmi, špinavými toitoikami, cigánskou a odpadkami všade okolo tak zostanete veru veľmi milo zaskočení. Pohoda je úplne iný level festivalu. Pivo dostávate do vratných kelímkov, takže si rýchlo rozmyslíte, či ho len tak necháte ležať v tráve. A ak ho aj neúmyslene zabudnete, nájde sa šťastlivec, ktorý ho zoberie a dostane zaň pivo zadarmo :). Bonusom je aj eko nasadenie festivalu, za ktoré dokonca Pohoda minulý rok dostala celosvetové ocenenie. Všetky jednorázové tácky a príbory sú rozložiteľné, takže aj Pohoda festival bojuje úspešne proti plastom, čo pri koncentrácií 30,000 ľudí na jednom mieste nie je vôbec zanedbateľné?.

Voňavé Toitoiky

Večná téma na podobne masových akciách sú jednoznačne Toitoiky. „Fúuj smrdia.. To ja nedávam“ a podobne. Áno nachádzajú sa aj tu, ale okrem iného tu nájdete aj splachovacie wcka, počujete dobre splachovacie wcka, s toaletným papierom a dokonca mydlom pri vode, kde si umývate ruky. To niekedy chýba aj v bežnej reštaurácii, či nie? Takže ak ste vyslovene toitoikofobik alternatívu si nájdete.  

Gastro

Keďže som šťastlivec, ktorého žalúdok nestrávi hocičo, mohla by som sa obávať ísť na podobnú akciu, alebo by bolo možno istejšie si doniesť rovno nejaké zásoby. No ako sa hovorí, načo voziť drevo do lesa. Pohoda festival je totiž gastro zážitok. Či už ste vegán, vegetarián, prípadne trpíte rôznymi potravinovými alergiami, nemusíte sa báť. Aj tento rok tu zavítali už osvedčené stánky s jedlom, ktoré nájdete aj v Bratislave ako NYC Corner, Buchtáreň, La Donuteria, Regal Burger a iné. Ale stihla som vyskúšať aj klasickejšie slovenské špeciality od Majstrov sveta v haluškách, vynikajúcu zemiakovu placku, strapačky, alebo Muránske buchty. No a nechcem sa tu teraz hrať na známeho slovenského foodblogera Čojebratislava, ale nedá mi ešte nespomenúť najlepšiu kávu celej Pohody Gorifee. Dala som šancu viacerým, ale len sem som sa vrátila :).

Pohoda festival s deťmi? Nebláznite!

„Na Pohodu veru deti nepatria!“ Podobných názorov ste už počuli asi kopec a možno sa s ním aj stotožňujete. Deti ešte nemám, ale už teraz viem, že raz príde deň keď sa s nimi na Pohodu vydám. Ako to bude fungovať, to uvidíme, ale ako sa hovorí, pokiaľ nevyskúšaš, tak nevieš a zároveň nemáš právo súdiť. Mám okolo seba kopec kamarátov, ktorí to aj s deťmi celé na Pohode prežili v spokojnosti všetkých. Samozrejme očakávania sa musia značne preformovať, ale detí na Pohode z roka na rok pribúda, takže sa z Pohody stáva taký príjemný Rodinný Festival. Môjho manžela najviac zaujíma ako to celé bude vyzerať o 10 rokov, keď z týchto detí, čo dnes výdať na Pohode budú pubertiaci a ich rodičia budú stále skalní Pohoďáci. Uvidíme ako to dopadne, každopádne ak Pohoda pôjde stále rovnako správnym smerom tak sa o jej ani našu pohodovú budúcnosť nebojím.

Dnes som vám ukázala niečo z hygienického gastro eko a family kútika a aby toho nebolo naraz veľa rozhodla som sa rozdeliť článok o Pohode na dve časti. Pokračovanie sa bude niesť v duchu rôznorodého programu a prezradím vám, čo všetko som stihla tento rok ja.

Jedna outfitovka

Úžasné strapačky v jediteľnej miske, ostatné jedlo som zdokumentovať nestihla ??‍♀️?

Nová Pohodová generácia

A takto sme sa z celej Pohody mohli tešiť spolu!

 

 

Comments

comments

One thought on “FESTIVALOVA 1”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!