Ako som sa počas môjho prvého roka blogovania spomalila

Pred vyše rokom som sa začala venovať môjmu blogu. Ak tu nie ste prvýkrát, tak ste už určite spozorovali, že môj blog je zameraný najmä na módu. Snažím sa prinášať nové inšpirácie v podobe outfitov, ktoré si skladám z vlastného oblečenia. Hm, niekto by si povedal “lacná záľubka”, ale nie je všetko tak, ako sa zdá. To už sme predsa zistili vo svete instagramu nie? 

Za tento rok som sa naučila ozaj veľa. Okrem technických vecí, ako je spravovanie vlastnej stránky, som sa ponorila aj do magického sveta instagramu, ktorý bol predtým mnou nepoznaný a ešte stále jeho „alchymizmu“ úplne nerozumiem. Objavila som tajomstvá mojej skrine, so stále novými a novými nápadmi na kombinovanie. A v neposlednom rade som sa začala viac zaujímať o udržateľnú módu, alebo ak chcete slowfashion.

Začala som sa na módu pozerať inak

Za posledný takmer rok som si nakúpila v klasickom nákupnom centre minimum vecí. Určite by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky. Okrem toho, že trávenie víkendov v obchoďákoch ma nikdy nebavilo, príde mi, že v malých obchodíkoch a najmä tých, ktoré predávajú veci z druhej ruky nájdem ozaj originálnejšie kúsky, ktorým môžem dať nový život. 

Okrem toho sa určite orientujem lepšie v slovenskej tvorbe ako kedykoľvek predtým. Na rôznych marketoch, ktoré som počas nášho pobytu doma ozaj obháňala ako striga na metle, som spoznala nové, teda aspoň pre mňa nové značky ako waki vaky, rivica, lull. loungewear, bartinki. Viac o spomínaných marketoch nájdete v príspevku Dizajnérska.

Ďalšou skvelou vychytávkou posledného môjho fashion roka sú swap akcie. Prvú som si zažila tu v Sydney, ale stihla som aj jednu v Bratislave, konktrétne v DOT.gallery. Ak by vás niečo podobné zaujímalo najbližší swap sa chystá na koniec októbra, konkrétne  27.októbra v Satori Stage, viac sa dozviete na profiloch Bagbet, Dutka a IPRUM. Ak by ste chceli podobné akcie vyskúšať treba sledovať ich účty a k tomu aj účet Nosene, ktoré tiež podobné akcie poriadajú. V Sydney sa koná veľká swap akcia 10.októbra, takže z nej určite, čo to uvidíte v stories na Instagrame. 

Ale aj keď neswapujem, či neobháňam sekáče moja skriňa sa stala bezodnou studnicou kombinácii. Bežne sa nám stáva, že nosíme jedno tričko k jedným nohaviciam. Tenisky k sukni sa nám môžu zdať divné a nosiť top ako sukňu ešte čudnejšie. Po čase nás to omrzí okukaná kombinácia a stojíme pred skriňou s otázkou: „Čo si mám dnes obliecť!? Ten modrý top s kvetovanou sukňou som predsa mala minulý týždeň…” Doležité je vtedy skúsiť pozrieť na svoje kúsky v šatníku individuálne, nie v sete kombinácii. Vtedy sa trošku viacej uvoľníme a vaše rande so skriňou sa okamžite zmení na vášnivé kombinovanie. 

Outfit

Pred nejakým časom som si kúpila v špeci retro secondhande SWOP túto sukňu. Na prvý pohľad retro kúsok, ktorý by možno mnohí hneď vyradili. Ja som si povedala, že mu dám šancu a tak možno inšpirujem aj nejakých tých vyhadzovačov oblečenia.

Pripravila som si hneď dva stylingy. Prvý je klasickejší zachovávajúc si nádych retra a druhý odviazanejší. V prvom prípade som vedela, že chcem využiť skvelú čelenku od už vyššie spomínanej Bartinki, ktorú ušila zo zvyškových látok a mne totálne farebne sadla k sukni. Fialová farba je skvele kombinovateľná okrem základných farieb so zelenou alebo červenou. Červenej mám v skrini oveľa viac tak som práve preto siahla po tomto červenom roláku, ktorý je moja stálica už ani neviem spočítať koľko rokov. Nádych elegancie a retra dodávajú určite fialové podkolienky a klasické veľmi pohodlné čierne lodičky.

rolák: H&M

sukňa: zo secondhandu SWOP (link vyššie)

kabelka: NEXT, kúsok zo sekáču

topánky: BAŤA

čelenka: BARTINKI (link vyššie)

Druhým outfitom som vám chcela ukázať, že podobný kúsok nemusí vyznievať retro. Ideálne by som v tomto prípade siahla po oversized mikine, napríklad LEVISke, ale keďže ju v šatníku nemám a ani momentálne nepotrebujem zalovila som v tom, čo mám. Chcela som niečo športovejšie s nápisom a tak na mňa vybehlo toto adidas tričko. Pred ôsmimi rokmi som donútila kamošku mi ho predať, lebo sa mi strašne páčilo. Síce ho nosím v športových outfitoch, ale myslím, že aj tu funguje tak, ako som si to predstavovala. Tak ktorá verzia sa vám pozdáva viac? Budem sa tešiť, ak mi dáte vedieť, či retro sukňa obstála v merítku nositeľnosti.

tričko: ADIDAS

sukňa: zo secondhandu SWOP (link vyššie)

kabelka: NEXT, kúsok zo sekáču

topánky: BAŤA

klobúk: po mamine

Comments

comments

One thought on “SPOMALENÁ”

  1. Spätné upozornenie: PLASTOVÁ - EVA LAJT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!