Keď už 20 nemáte.

Bezstarostný, hravý, pohodlný. Bodkovaný overal. Niekomu môže pripomínať pyžamo, ale čo môže byť lepšie, ako stráviť celý deň v pyžame? Bezproblémovo, bezstarostne si zasnívať.  Sny, každý ich máme. Nie vždy je ale cesta k nim taká jednoduchá, ako by sme chceli. Mojím snom bolo žiť aspoň na chvíľu v cudzine. Pokiaľ som sa k tomuto snu dosnívala, mala som skoro tridsať. Vek, kedy by sa možno očakávalo byť už usadený. My sme sa s manželom rozhodli inak a vydali sme sa na vandrovku. Spadli sme tak do minoritnej vekovej skupiny odídencov do zahraničia a pomaly prichádzali na nové zistenia.

1. Práca v kaviarni nie je easy job!

Ak ste ako ja robili za mlada najrôznejšie brigády, ale k čašníctvu, alebo práci v kaviarni ste sa nikdy nedostali, považujete to za cool job. Myslíte si aké je super, že môžete konverzovať zo zákazníkmi. Naučíte sa ako robiť kávu, ktorú, tak radi pijete. Jednoducho si to predstavujete idylicky. Ale už nemáte 20.

Áno vek je len číslo. Keď vás ale zrazu začne bolieť ruka zo zdvíhania ťažkých riadov, prípadne dostávate kŕče do nohy z celodenného státia, pomaly zistíte, že to číslo sa musí niekde prejaviť. Potom nezáleží na tom, že vám všetci hádajú 22..sweet..ale vy už naozaj tých 20 nemáte.

2. “Awesome accent” je nedosiahnuteľný.

Slovenský prízvuk v angličtine sa nám rokmi zažral po kožu. Aj sa snažíme mať anglický prízvuk, nechceme aby nás každý hneď identifikoval, ako sa to darí nám, pri každom druhom Slovákovi, či Čechovi. A predsa sme odhalení. V polke prvej vety.

3. Shared house?

Na chvíľu zaváhame. Chodíme na obhliadky do sharovaných bytov. Spomenieme si na staré dobré časy, aké to bolo super bývať s kamarátmi. Podčiarkujem s kamarátmi, nie s ľudmi, ktorých vôbec nepoznáme. Nasadíme si ružové okuliare, sme predsa v novej krajine, chceme sa socializovať.

Našťastie vytriezvieme. Objavia sa nám obrazy hádok nad neupratanou obývačkou, o riadoch v dreze, či rannej tlačenici v kúpelni. Stratíme síce chvíľu času krátkodobým poblúznením, ale nakoniec ideme bývať sami.

4. Sme nezaraditeľní

Nie v zmysle, že by sme boli problémový druh a nevieme sa zaradiť do spoločnosti, ale sme druhom špecifickým. Nemáme 20 (len pre zopakovanie) a neprišli sme na rok do cool krajiny robiť 50-60hodín týždenne, aby sme mohli v piatok a sobotu žúrovať, i keď ráno po žúrke vstávame do práce. Povedzme si pravdu, na to už nemáme.

Nie sme ani niekto, kto má nevysychajúci drive, lebo sa rozhodol odísť zo svojej rodnej krajiny natrvalo a vie, že návrat neprichádza do úvahy. Takže kam sa zaradiť?

5. I napriek všetkému sme iní

Vybočili sme z bežných životných trajektórií. To si vyžaduje vykročiť zo zóny komfortu, ktorú sme uz mali silno vyznačenú a vojsť do neznáma. Neznáma, kde sa učíme, sklameme, padáme, a aj plačeme, ale potom zase zdvíhame, poznávame, vzpriamime a usmievame :).

 

Outfit – bodkovaný overal

Bodkovaný overal je ideálnym outfitom na dni, keď sa chcete cítiť bezstarostne. Samotné bodky majú v sebe zvláštne, pozitívne čaro.

K ležérnemu celku som zvolila oldschool topánky a kabelku. “Babka style”, akoby povedal môj manžel. Bezstarostnosť podčiarkujú hravé slnečné okuliare, a zase naopak trochu dramatickosti pridáva čipkovaný čierny choker, hit minulej sezóny.

Takže, aj keď veci nevychádzajú úplne tak, ako si predstavujete, do ríše bezstarostnosti vás môže priviesť aj podobne ležérny kúsok odevu.

overal: ATTIK

topánky: DECJUBA

choker: ALLY

 

Comments

comments

One thought on “BEZSTAROSTNÁ”

  1. Spätné upozornenie: OVERALOVÁ - EVA LAJT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!