Divočina v Sydney

Silná street artová komunita, alternatívne obchody, bary so živou hudbou a fashion inšpirácie. Jedným slovom Newtown. Naposledy som vám písala o starom maličkom centre Sydney v príspevku Tehlová, tentokrát sa pozrieme na niečo divokejšie. Newtown je ľahké si zamilovať. Má špeciálne vibrácie a fluidum, ktoré vyžaruje. Prirovnať ho ku Camden Town v Londýne, by bolo asi príliš trúfalé, ale isté spojitosti by sme určite našli.

Hlavné dejstvo sa odohráva na King Street. Pri prechádzke ňou sa vám ponúkajú náhľady do najrôznejších obchodíkov, barov, či bočných uličiek plných street artu. Určite sa oplatí zatúlať sa do lokálnych sekáčov a pri dôkladom kutraní možno vykopete aj nejaký ten poklad. Ak by ste hľadali dobrú knihu, v kníhkupectve s veľavravným názvom Better Read than Dead si určite budete vedieť vybrať. Verím, že milovníci dobrej hudby, či divadla, poctivo „checkujú“ program jednej z najstarších venue v Sydney Enmore Theatre. Tieto secesno-art deco priestory sú kultúrnym srdcom celého Newtownu.

Pre nás Slovákov a Čechov žijúcich v Sydney je bezpochyby jednou z príťažlivých akcií festival československého filmu, ktorý sa koná každoročne v Dendy Cinema práve v Newtowne. Naposledy sme sa sem vybrali, ale nakoniec kvôli veľkému záujmu bol film, ktorý sme chceli vidieť, už vypredaný. Nový ročník bude až v marci 2018, ale zatiaľ nás čaká aspoň malá ochutnávka na konci októbra s filmami Masaryk, Únos a Anděl Páně 2. Naopak celý festival si už môžu užiť krajania žijúci v Západnej Austrálii 18.-22.októbra.

Neodmysliteľnou súčasťou Newtownu je nočný život. Je to jedna z tých častí mesta, kde sa chodí, keď už je všetko v Sydney zavreté. Ak ale práve naopak len začínate piatkový, či sobotný večer, príjemné miesta na posedenia ponúkajú bary Corridor, či Black Sheep. Musíte ale začínať pomerne skoro, aby ste si našli nejaké to miestečko v nich.

Ako správny milovník umenia nemôžem celú výpravu Newtownom zavŕšiť inak ako práve umením, street artom. Jednou z akcií, na ktoré sa chystám, je Newtown street art walking tour, ktorá má navštevníkov previesť zákutiami newtownskeho street artu. Ak sa mi podarí ju absolovať, určite vám z nej potom čo-to zreferujem.

Outfit

Zase som popri potulkách podľahla street artu. Už sme tu mali street art melbournsky. Tentokrát z uličiek Newtownu. Dnešný outfit je kombináciou rôznych komponentov z posledných outfitov. Bodkované architektonické tričko, masívne náušnice z oranžovej, či rozlúčkové šaty zo slovenskej. Je častým zvykom, a mne sa to tiež stáva, že si zvykneme nosiť jednu vec iba v jednom outfite. Je to pohodlné, jednoduché, máme to odskúšané, ideme na istotu.

Na druhej strane jednotlivé kúsky nám dávajú toľko priestoru na experimentovanie, niekedy možno oveľa viac ako sme ochotní prijať. Takže okrem fialových pančúch, ktoré, ako som už spomínala pred nedávnom, sú v mojej farbe, tento outfit nemá nové kúsky, ale ponúka náhľad na inú kombináciu. Biele šaty nosievam aj k rifliam, čo im dáva zase iný feeling. Skúste sa niekedy pozrieť na svoje veci v skrini z inej perspektívy a možno nakoniec skončíte s novým šatníkom. Za málo peňazí veľa muziky, ako sa hovorí.

šaty: MOHITO

top: ZARA

topánky: VISCONI

pančuchy: FALKE

kabelka: ALDO

naušnice: H&M

 

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!