Čo ma v Austrálii zaskočilo – časť 2.

Prednedávnom som vám prezradila prvé tri moje objavenia v príspevku austrálska I. , ktoré ma po našom príchode prekvapili. Dnes v nich budeme pokračovať.

1. bosonožci
Je bežné, že keď sa prechádzate po pláži, užívate si pocit ponárania vašich chodidiel do jemného piesku, je to vskutku pôžitok. A keďže Austrálčania si radi užívajú život, nenechajú sa predsa obmedziť len pieskom. Prirodzenú masáž chodidiel využívajú v podstate všade.  Stretnúť naboso ich môžete v shopping centre, knižnici, kaviarni, na prechádzke so psom no a najaustrálskejšie je to určite na bicykli, na ktorom majú pripevnený dvojmetrový surf a uháňajú na najbližšiu pláž. Pravá austrálska ležérnosť.

2. jeden nakupovací deň
Pre nás na Slovensku je asi priam utópiou, aby sa shopping centra zatrvárali o pol šiestej. V Austrálii je to realita. Rozmaznaní z domu sme tým boli spočiatku zaskočení, ale úplne ľahko sme si zvykli. Nakupovať Aussieci chodia štvrtky, keď je takzvaný long shopping day a obchody sú otvorené do deviatej. Inak je bežné, že sa po piatej už do nákupného centra nedostanete. Áno, ani cez víkendy. Ale dá sa na to veľmi rýchlo zvyknúť, verte mi :).

3. dostali ste chuť na kávu po 3pm = mission impossible
Už ste si z mojich príspevkov určite všimli, že mám rada dobrú kávu. Takže možnosť zaliať si doma “nesku” neprichádza do úvahy. Samozrejme prvý rok na študenských vízach vás naučí, že kupovať si dennodenne “espresko”, ako to bolo zvykom doma, tiež nie je veľmi úsporam prospievajúce. No ale ak naň predsalen z času načas dostanete chuť, treba si to presne naplánovať. Ak to na vás príde po tretej hodine poobede, môže sa vám ľahko stať, že vaše túžby nebudú naplnené. Počas nášho prvého veľkého tripu s kamarátmi zo Slovenska, po pár mesiacoch pobytu ešte s málo skúsenosťami, práve káva bola najčastejším stresovým faktorom. Veď predsa skalnaté útesy 12 Apostoles budú na svojom mieste aj o 6pm, ale káva?? Takže náš trip karavanom sa zmenil na Kávavan Trip.

   

 

Outfit – austrálska ležérnosť

Už som minule spomínala, že Aussieci nehýria farbami, teda odhliadnuc od plážového oblečenia. V bežnom živote sú veľmi monochromaticky ladení. Hovoria o tom aj niektoré insta profily známych australských blogeriek Harperandharley, Oraclefox or Kate Waterhouse. U nich si ale môžete všimnúť, že špeciálnu pozornosť venujú detailom a tým pádom vytvárajú veľmi sofistikované outfity.

Vzhľadom k tomu, že  milujem farby, tak si ma australský štýl asi nikdy úplne neopantá, ale jeho ležérnosť mi je veľmi sympatická. Tak je to aj v dnešnom outfite. Pohodlnosť a hlavne ľahkosť materiálu košele, ktorá je dvojnásobnej veľkosti akú nosím, je priam nepopísateľná. Nie som fanúšik zvieracích vzorov a asi by som v bežnom obchode po tejto košeli nesiahla, ale dostala sa ku mne na jednom Swap evente. Priniesla som tam pár kúskov svojho oblečenia, ktoré už nenosím a vymenila som ich za rovnaký počet iných kúskov, ktoré tam priniesli iné ženy. Eco friendly, fun event, economical.. môžem len odporúčať.

Tieto šortky mám už niekoľko sezón. Milujem ich nosiť v lete a ich univerzálnosť si ma priam podmanila. Na niektorých fotkách som sa zbavila nepotrebnej obuvi a zvolila aussie style, o ktorom som písala v prvej časti blogu. Chodenie naboso má veru svoje čaro, je to taký príjemný pocit slobody. Samozrejme, vzhľadom na čistotu chodníkov si to tu môžu ľudia dovoliť.

Aussiečky by si k tomuto outfitu zvolili určite šedú, či čiernu kabelku. Ja som naopak siahla po kvetovanej, ktorá prináša zaujímavú kombináciu vzorov s blúzkou. Momentálne je veľmi trendy odokryté rameno, čo pri oversize blúzke nebol vôbec problém docieliť. A austrálska ležérnosť je na svete.

Čo najradšej nosíte vy ak sa chcete cítiť voľne, ale zároveň štýlovo?

košela: WITCHERY

krátke nohavice: ORSAY

kabelka: PARFOIS

topánky: FOREVER NEW

Comments

comments

One thought on “AUSTRÁLSKA II.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!