Výprava za snehom

Vidieť v Austrálii sneh je ozaj rarita. Po dva a pol roku od posledného snehového stretnutia sme si povedali, že je načase si ho pripomenúť. Zase na chvíľku pocítiť mrznutie prstov na nohách aj rukách a štípanie vymrznutých líc. Výprava za snehom sa odohrala ešte v auguste tohto roka. Fotky sú teda trochu staršie, ale nechávala som si ich až doteraz, keďže som vedela, že budú jediné zasnežené ❄️❄️❄️.

Naším vytúženým cieľom boli Snowy Mountains. Vzhľadom na ich názov, sa šanca vidieť sneh výrazne zvyšovala. Tento národný park je známy najmä tým, že sa tu nachádza najvyšší vrch Austrálie s rozkošným názvom, Mt. Koscuiszko (2228m). Do jeho blízkosti sme sa však dostali až na druhý deň. A teda aj do blízkosti snehu. Napriek veľmi miernej zime napadla snehová nádielka pár týždňov pred našim príchodom, a potom aj tesne pred ním. Na moje počudovanie sme toho snehu mali viac ako som si vôbec predstavovala. Keďže sme sa do strediska dostávali z vnútrozemia, menej frekventovanou cestou, museli sme dokonca nasadzovať snehové reťaze. Takže “proper aussie snow experience”. Na chvíľku som aj zaváhala, či sme stále na opačnom konci sveta, ale uvedomenie si, že pod snehom sa neohýbajú vetvičky ihličnanov, ale eukalypty ma priviedla naspať do reality.

Lyžovať sme síce nelyžovali, ale kochali sme sa belobou dookola. Nemali sme komplet zimnú výbavu, zateplené topánočky, či poriadne bundy, takže sa dostavilo aj mrznutie prstov. Pri ktorom som si ale uvedomila, že mi zase až tak veľmi nechýbalo.

Lyžiarske stredisko, ktoré sme navštívili, bolo Thredbo.  Príjemne ma prekvapilo, keďže všetci naokolo mi nasadzovali nízke očakávania. Myslím, že sa tam dá pomerne dobre zalyžovať.  Nie je to asi stredisko na týždňovú lyžovačku, ale na víkendovej sa určite vyšantíte.

Outfit

Zasnežené fotky sú úplne pôvabné. Doma je už snehová sezóna v plnom prúde, takže určite budú teraz z Instagramu vyskakovať jedna zasneženejšia za druhou. Pri skladaní tohto outfitu išlo samozrejme aj o účelnosť. Chcela som využiť svoj horčicový sveter, ktorý vždy, keď si ho dám, tak tu v austrálskej šedi svietim.

Dôležité bolo v tomto prípade zateplenie. Zpod svetra vykúka ružová termo bunda, ktorá pridáva príjemný kontrast k samotnej žltej a aj k bielej dokonalosti naokolo.

Aby pekne vynikla vrchná časť outfitu, spodok bol v basic šedo-čiernej. Výrazným doplnkom je čiapka, ktorú som si kupovala na poslednú chvíľu a takéto nákupy sa nie vždy vyplatia. V tomto prípade mám však tušáka, že vďaka svojej kvalite a nadčasovosti si nájde dlhodobé miesto v mojom šatníku. Mám rada veci, ktoré, sú nadčasové a myslím, že pri tejto kúpe som trafila do čierneho, keďže čiapka sa dá kombinovať či už k elegantnému outfitu, alebo ležérnemu. Dopĺňa sa s ruksakom, ktorý má taktiež čiernobiely vzor. Čiernobiela kombinácia je nestarnúca klasika a v pravidelných intervaloch sa vracia do mojho šatníka a bude aj témou najbližšieho blogu.

Čo je váš najobľúbenejší kúsok tejto zimnej sezóny? Už ste ten svoj našli?

sveter: DOTTI

čiapka: SEED HERITAGE

rifle: DOTTI

ruksak: SPORTSGIRL

šál: COTTON ON

 

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!