Umelecké vyžitie, svetoznáme športoviská a voňavá káva

Úzke uličky, vôňa kávy na každom kroku, umelecké vyžitie verzus svetoznáme športoviská. Nemusíte hádať dvakrát, aby ste uhádli, ktoré australské veľkomesto spĺňa tieto atribúty. Áno, je to Melbourne. V niektorých mestách sa cítite hneď pri príchode príjemne, ani neviete prečo. Ja som tento pocit mala v Melbourne. Pred príchodom do Austrálie prehralo v tesnom závese za Sydney vo výbere našej novej destinácie na život. Je pravda, že Melbourne má viac európsky feeling a my sme chceli zažit pravú Austráliu.  Určite aj nestálosť počasia zohrala svoju úlohu. Veď kto by nechcel mať v strede zimnej sezóny slnečných 19 stupňov. Ale ako hovorím, bolo to o prsia, inak má Melbourne všetko, čo si len môžete priať.

Milovníci umenia, medzi ktorých sa radím aj ja, si určite prídu na svoje napr. v Arts Centre Melbourne, National Gallery of Victoria alebo ACMI (Australian Centre for the Moving Image). Všetky spomínané galérie sú situované blízko seba, takže si môžete ľahko vybrať, ktorá z nich vás nakoniec vtiahne dnu.  Hneď vedľa sa nachádzajú rozľahlé záhrady, ktoré delia milovníkov umenia od športových nadšencov, ktorými je pre zmenu môj manžel. Tí si určite doprajú prechádzku okolo najznámejšej Rod Laver Areny, kde sa každoročne konajú neúprosné boje o prvý z tenisových grandslamových titulov. Nechať svoju polovičku nasávať športovú atmosféru je ten správny čas, pre nás dámy, ísť nakupovať. Váš partner vám to ani nebude zazlievať. Ten detský výraz štastia v jeho očiach, keď sa následne stretnete, bude hovoriť za všetko. Obidvaja dobre naladení si určite radi vychutnáte poobednú kávu, napríklad v Dukes Coffee Roasters. Toto miesto ponúka autentickú melbournskú kavovú atmosféru.

PS: Kúsok od tejto kaviarne je zašitý obchodík s vecami od mladých austrálskych dizajnérov. Je jedným z troch, ktoré sa v Melbourne nachádzajú. Určite odporúčam neobísť.

   

Outfit – kraťasy s vlečkou

Melbournské uličky rozprávajú príbehy a jeden z príbehov je aj tento balónový. V príjemnej štvrti South Yarra v jednej zašitej uličke nájdete balónovú stenu, tak trochu rozprávkovú. Môžete sa pri nej len tak zastaviť, trochu si zasnívať, alebo sa pri nej aj odfotiť. Tentokrát v dramaticky čiernom outfite kontrastujúcom k farebne balónovej stene.

Hlavnú úlohu celého outfitu hrajú kraťasy s vlečkou. Výstrelok, ktorý som našla a neodolala som, keďže ponúka množstvo inšpirácie na vybláznenie sa. Nie som milovník čiernych outfitov od hlavy až po päty, ale keď raz dráma tak dráma!  Zlatým klicom je výrazný perforovaný náhrdelník. Tento ručne vyrobený šperk mi padol do oka na nedeľných trhoch, ktoré bývajú pravidelne v malom historickom centre Sydney The Rocks.

crop-top: LUVALOT

krátke nohavice s vlečkou: MORRISDAY

topánky: ZOMP

náhrdelník: Handcrafted jewellery

FOTO: Anna Kultan

 

Comments

comments

2 thoughts on “BALÓNOVÁ”

  1. Spätné upozornenie: PÁSIKAVÁ - EVA LAJT
  2. Spätné upozornenie: STREET ARTOVÁ - EVA LAJT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!