Mólová závislosť

Milujem móla. Vzhľadom k tomu, že Slovensko je vnútrozemská krajina, ani neviem, ako som sa k tejto láske dostala. Asi to bude tým, že ma voda celkovo priťahuje, pôsobí na mňa veľmi ukľudňujúco a čím bližšie sa k nej viem dostať, tým lepšie.

Neviem, kedy prvýkrát vzplanula moja láska k mólam, ale dodnes si pamätám móla v San Franciscu plné tuleňov, Los Angelské mólo s lavičkou Forresta Gumpa, či ďalšie v anglickom Brightone.

Zbierka mól sa mi počas pobytu v Austrálii rozšírila o jedno veľmi špeciálne. Busselton Jetty v Západnej Austrálii. Je to najdlhšie drevené mólo na južnej pologuli, ktoré siaha takmer 2km do oceánu. Slúžilo na nakladanie lodí, ktoré sa nevedeli dostať cez plytčiny k brehom. Ak ste pohodlnejší typ môžete sa dokonca zviesť vláčikom na jeho koniec a späť.

V Sydney sú teda mojím obľúbeným miestom móla pri moste Harbour Bridge. Okrem príjemnej prechádzky, ktorú ponúkajú sa tu môžete zastaviť aj na pohárik vína, či večeru v bare, ktorý má v svojom názve rovno GPS súradnice, The bar at the end of the wharf. Čakať vás bude neskutočný výhľad na most, či Lunapark na opačnom brehu, no čistá romantika, čo vám poviem. Pre tanečné typy, ako som aj ja, je tu ďalšie lákadlo, Sydney Dance Company. Tanečné kurzy rôznych štýlov, na ktoré sa už nejaký ten piatok neúspešne chystám. A ak by ste nebodaj zatúžili po divadle, tak aj to tu nájdete. Takže mólový Full Pier Package plne k dispozícii.

Outfit – pásiky

Pásiky, pásiky, ach tie pásiky. Pásiky jednoducho k vode patria. Vedeli to už námorníci. Fotenie na móle sa bez nich ani konať nemohlo. Modrobiele pásikavé košeľové šaty to celé začali. Mám ich od minulej sezóny a sú veľmi použiteľným kúskom v mojom šatníku.

Ak by sa vám zdalo povedomé čudo, ktoré mi trčí zpod nich, tak vás práve označujem za verného čitateľa, alebo aspoň pozerateľa môjho blogu. Ak nie, môžete si svoju reputáciu napraviť vzhliadnutím príspevku pásikavá. Rozšírila som využiteľnosť dizajnového topu z obchodíka v Melbourne a dala mu nový rozmer.

Celok som doplnila o opasok tak, aby vytvoril príjemnú dvojicu s topom. Pôvodný opasok zo šiat som nedávno zakomponovala do outfitu v príspevku slovenská.

Ihličkové sandálky, ktoré, ak vás náhodou unavia, sa dajú nosiť aj ako doplnok v ruke. Tento trend fiči na uliciach najmä v skorých ranných hodinách. Outfit dopĺňa moja obľúbená kabelka, ktorá je naozaj využiteľná na veľa spôsobov. Na ruke ste si možno všimli zlatý náhrdelník pretransformovaný na náramok a šup, môže sa ísť. Kam by ste sa v takomto outfite vybrali vy?

top: THE.ONLY

topánky: THE MODE COLLECTIVE

kabelka: ALDO

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!