Kapitulská ulica = Bratislavská srdcovka ♥

Je neturistická, schovaná, častokrát nepoznaná, a pritom tak čarovná. Kapitulská ulica v Bratislave. Verím, že ak by som túto charakteristiku napísala o pár rokov skôr, bolo by to ešte výstižnejšie.

Dnes už aj vďaka rôzným iniciatívam je viac objavená a odhaľuje nám svoje krásy. I napriek tomu ostáva tak trochu tajomná, a to ma na nej priťahuje.

Hlavné aktivity, ktorými Kapitulská ulica ožíva má na svedomí občianske združenie Oživenie Kapitulskej. Každoročne sa tu konajú Kapitulské dvory. Ak ste ešte túto udalosť nenavštívili, nenechajte si ju ujsť najbližšie na jeseň.

Keďže som sa v Bratislave narodila, je tu veľa miest, ku ktorým mám osobný vzťah. Taký, veď viete, miesta prvého rande, podnik kam ste chodili so spolužiakmi každý piatok, ihriská, na ktorých ste sa hrávali, toto sú všetko miesta so spomienkou. No a potom sú tie, ktoré vás jednoducho niečím priťahujú, majú v sebe Génia Loci.

Outfit

Tak ako to občas býva s miestami, tak je to presne aj s vecami, ktoré napríklad zhliadneme v obchode a hneď sa do nich zamilujeme. Je to síce zväčša dominantná vlastnosť nás žien, ale tak kto chce byť stále pragmatický, však áno?!

Keď som zbadala túto sukňu v obchode, vedela som, že musí byť moja. Myslím si, že takéto stavy poznáte určite dôverne. S topom, ktorý mám k nej oblečený to nebolo také jednoznačné, ale o to viac som teraz rada, že ho mám. Dá sa skvele kombinovať k akýmkoľvek outfitom, určite ho čoskoro opäť uvidíte. Stala sa z neho taká moja druhá koža.

Lodičky sú moje svadobné, milujem ich farbu. Nechcela som tradičné biele, keďže tie sú zväčša už po svadbe nevyužiteľné. Po prvotnej myšlienke crazy farebných som nakoniec skončila pri týchto elegantných. Využívam ich aj dnes a pritom už navždy budem mať s nimi spojenú túto krásnu udalosť.

Do kategórie vecí, ktoré na vás priam volajú z regálov patrí aj aktuálna kabelka. Nie som typ impulzívneho shopoholika. Ak ale nájdem vec, ktorá mi vyslovene udrie do očí, tak vždy uprednostním túto kúpu pred bezhlavým pobehovaním po obchodoch, ktoré zažívam, keď súrne potrebujem nájsť kabelku na zajtrajšiu svadbu alebo rodinnú oslavu.

Ako je to s vami? Tiež sa vám stáva, ze na vás niekedy veci šepkajú z vešiakov: „Kúp si ma!“ ? Alebo nakupujete vyslovene premyslene a cielene?

sukňa: PORTMANS

top: GLASSONS

topánky: GINO ROSSI

kabelka: ALDO

náhrdelník: H&M

PS: Špeciálne poďakovanie za fotografie patrí skvelému kamarátovi a fotografovi Andrejovi Lesayovi.

Comments

comments

2 thoughts on “KAPITULSKÁ”

  1. Spätné upozornenie: TURBÁNOVÁ - EVA LAJT
  2. Spätné upozornenie: DIZAJNÉRSKA - EVA LAJT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!