Kopec slobody ? Freedom!

Desať minút cesty autom. Ocitnete sa v inej krajine. Na kopci, v Rakúsku. Poloha Bratislavy nám dovoľuje, že si chodíme na nákupy do Viedne, alebo len tak vybehneme na susedný kopec. Človek sa cíti slobodne. Dnes už hranice nemáme. Kedysi na ich miestach boli ostnaté ploty. Ten pocit slobodne si vyliezť na kopec v cudzej krajine a potom sa večer po pikniku, alebo len po príjemnom rozímaní vrátiť domov, to veru naši rodičia, či starí rodičia nepoznali. Aj preto 17.november nie je pre mňa len ďalší voľny deň. Je to sviatok SLOBODY. Slobody, ktorú si nadovšetko cením. A zároveň je aj dňom pripomenutia si toho čo bolo, aby sme tak nejak, pomaly ale isto, nezabudli.

Rôzne druhy slobody boli generáciam pred nami odopierané. Jednou z nich bola aj sloboda cestovania. Pre moju generáciu samozrejmosť, o mladšej ani nehovorím. Európa je v tomto úžasná, precestujete niekoľko kilometrov a ste v inej krajine. Viac som si to začala uvedomovať až tu v Austrálii. Ľudia nám tu v dobrom závidia, koľko rozmanitosti máme v Európe pokope, romantické Benátky, historické Atény, charizmatický Amstredam, či milovaný Paríž.

Odkedy máme zavesenú mapu sveta, ktorú som dala môjmu drahému mužovi na  minulé Vianoce, stále viac ma fascinuje pozorovať proporcie tejto našej smiešnej planéty. Mapa je stieracia, takže vás veľmi ľahko vie uviesť do reality. Máte pocit, koľko ste toho pocestovali a keď vidíte zotretých tých pár políčok, tak sa len pousmejete. Určite ma to ale neodradí v tom, aby som ďalej snívala a objavovala krásne miesta, ktoré nám jej roznorodosť ponúka, lebo dnes tú možnosť mám.

Outfit – sviatok slobody

Na cestách sa vám vždy zíde skladný ruksak. Tento môj čiernobiely sa svojou neutrálnosťou hodí ku všetkému a má akurátnu veľkosť. Ak ste čitali môj úplne prvý príspevok, tak už viete že cestovanie s klobúkmi ??⛑ je mi blízke ?. Pri dnešnom fotení síce klobúk poslúžil skôr ako rekvizita vzhľadom na zapadajúce svetelné podmienky, ale inak ho nosím aj bežne na hlave. Aby ste si nezačali myslieť, že ich len tak prevláčam kade tade.

Pri cestovaní je najdôležitejšie, aby ste mali na sebe niečo pohodlné, v tomto prípade som siahla po rafinovaných krátkych nohaviciach, ktoré vyzerajú spredu ako sukňa. Týmto svojím trikom zabezpečujú pocit pohodlnosti. Základ outfitu je veľmi jednoduchý, čierny. Z prostého dôvodu. Je o slobode. Práve žlté nohavice a ďalší kontrastujúci prvok, dominantný náhrdelník, ju stelesňujú. Žiaria. Krásne tak vyniknú na zvyšku čierneho outfitu, ktorý je zložený z jednoduchého voľneho trička, chlpatých pančuchových nohavíc a klasických pohodlných mokasín. Téma slobody a toto očarujúce miesto na fotenie si vyslovene žiadali vyskladať outfit s týmto skrytým zámerom. Tak ako, je z neho cítiť sloboda? A ako ste sa vy dnes zobudili do nového slobodného dňa? Čím sa chystáte dnešný sviatok slobody osláviť?

Klobúk: H&M

Ruksak: SPORTGIRL

Krátke nohavice: ZARA

Tričko: RESERVED

Topánky: DEJCUBA

Náhrdelník: handmade

 

FOTO: Andrej Lesay

Comments

comments

One thought on “SLOBODNÁ”

  1. Spätné upozornenie: DARČEKOVÁ - EVA LAJT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!