The Pláž    

Copacabana v Riu, či Santa Monica v LA, sú pláže ktoré pozná celý svet. Sydney má tiež svoju najznámejšiu. Bondi Beach. Ak ste sa niekedy rozhodovali ísť žiť na nejaký čas do Sydney, alebo sa len rozhodovať budete, určite padne toto miesto ako jedna z volieb. To, že ju navštívite ako turista, o tom niet ani pochýb. Bondi je plná backpackarov z celého sveta. Môže sa vám kľudne stať, že keď si na nej pohodlne odpočívate, angličtina sa vám do uší dostane len zriedka.

Pláž pre mladých, nadšených surferov a samozrejme turistov. V článku pásikavá som vám spomínala oceánske bazény, ktoré sú skoro na každej pláži v Sydney a ten na Bondi je asi najfotogenickejší zo všetkých a určite ho nájdete na veľa insta profiloch. Je aj jediným plateným, ale poplatok vzhľadom na sydneyske ceny je veľmi mierny, $6,50 na osobu.

Okrem bazénu vás sem prilákajú aj rôzne akcie, ktoré sa tu celoročne konajú. V auguste na Bondi v cieli finišujete počas najpopulárnejšieho masového behu v Sydney City2Surf, o mesiac na to, si tu môžete spoločne so stovkami ľudí vyvetrať šarkanov alebo iné príšerky plápolajúce vetrom na Festival of the Winds. Momentálne sa pobrežie medzi Bondi a susednou Tamarama beach premenilo na pár týždňov na uletený sochársky freestyle. Nájdete tu vyše 100 sôch, ktoré lemujú krásny pobrežný chodník medzi tymito dvoma plážami. O výstave s názvom Sculpture by The Sea pripravujem ešte samostatný članok, ktorý bude čoskoro a tam vám prezradím viac z tohoročnej sochárskej nádielky.

  

Outfit

Zelená a modrá pre blázna dobrá, tak hovorievali kedysi naše mamky. Zatiaľ nemám pocit, že by bolo s mojím psychickým zdravím niečo v neporiadku, no človek nikdy nevie ?.

Na pláže samozrejme patria plavky, teda nie na všetky, ale zväčša si ich predsalen dáme. Do dnešnej outfitovej kombinácie som zapojila moje nové celé plavky. Celé plavky sú trend, ktorý už pozorujeme jednu, dve sezóny. Túto sezónu som si povedala, že podľahnem aj ja a tak trochu som si aj nostalgicky zaspomínala na základnú školu, keďže celé plavky som odvtedy asi na sebe nemala.

Halenku, ktorú mám na nich, mám už niekoľko rokov, je to univerzálny kúsok, ktorý sa dá zakomponovať do rôzne štýlovo ladených outfitov. Ľahkosť materiálu ho priam predurčuje na letné večery, keď si len tak chcete niečo prehodiť cez svoje pripečené ramená?. Plážovo-neplážový set dotvára taška, ktorou hrdo reprezentujem v Sydney Slovensko, keďže má na sebe slovenský folklórny motív. Máte aj vy doma niečo s folklórnym motívom?

plavky: COTTON ON

rifle: H&M

halenka: PULL&BEAR

žabky: ROXY

naušnice: PIGEONHOLE

taška: SLOVAKIA GIFT

 

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!