Neoddeliteľná súčasť Melbourne = street art

V jednom z nedávnych blogov, som písala o Melbourne, no zďaleka som nepovedala všetko. Samozrejme galérie, športoviská a voňavá káva sú úzko spojené s týmto mestom, ale je tu ďalšia neoddeliteľná súčasť. Street art. Nehovoríme samozrejme o neumeleckom “tagovani”, ktorým sú sposiate napríklad naše bytovky alebo dopravné prostriedky. Hovoríme o umení, ktoré mnohých ľudí rozdeľuje na dva tábory. O umení, vďaka ktorému sa Melbourne radí medzi mestá s najviac rozvinutou street art kultúrou.

Vidieť vydarený street art v Melbourne naozaj nie je problém. Veľa z turisticky najvyhľadávanejších miest je situovaných v okolí centra.
Najobľúbenejšie sú uličky Flinders Court či Hosier Lane. Určite sa ale opatí zájsť aj trochu ďalej a nenechať si ujsť poklady, ktoré ponúka napr. Blender Street. Tak ako sa menia výstavy v galériach, tak aj tieto uličky žijú svojím rýchlym životom a ich exponáty, ktoré sa nezriedka zmenia z večera na ráno, vás prekvapia nápaditou farebnosťou alebo dômyselnou ilúziou 3D priestoru.

Kávu sme už spomínali minule, ale čo tak si dať nejaký drink po preskúmaní melbornských street artových uličiek. Určite vám také niečo príde vhod. Mám tu pre vás rovno tri ponuky hodné zastavenia sa. Ak ste typ výhľadový, určite sa oplatí zavítať na drink do Lui Bar, užijete si s ním nádherný výhľad na celé Melbourne. Ak ste naopak typ dobrodužno-bádavý, bude vás lákať skrytý bar State of Grace. Musím vás ale na chvíľu sklamať, bar je momentálne zatvorený, lebo sa presúva na iné miesto, takže vaše bádateľské srdce si bude musieť chvíľku počkať. Na posledný drink pozývam typy, ktoré majú radi predstavenia. Ak prídete do baru Eau De Vie, čokolvek si objednáte, bude to pastva pre oči. Vybuchujúce, dymiace, prskajúce, spievajúce..no dobre, to už si možno vymýšlam, ale tie prvé tri tam nájdete určite. Eau De Vie je naozaj pán bar performácie.

Outfit

Jeden balónový príbeh z Melbourne som vám už vyrozprávala nedávno. A hneď vedľa balónového sa nachádza druhý. Keď som predtým spomínala drámu, tak teraz tu budeme mať jeden akčný thriller. Základ outfitu tvorí čierne duo crop-top a krátke nohavice s vlečkou. Trochu futura prináša strieborná bombera. Inkognito dodávajú okuliare a topánky z vysokých opätkov sa zmenili na jednoduchý pánsky štýl.

Dve steny, dva rôzne príbehy, jeden základný outfit. Móda je hra, a preto prináša mnoho variácii, s ktorými sa možme pohrávať, tak ako sa pohrávajú street artoví umelci s melbournskými stenami.

crop-top: LUVALOT

krátke nohavice s vlečkou: MORRISDAY

topánky: DEJCUBA

náhrdelník: Handcrafted jewellery

FOTO: Anna Kultan

Comments

comments

One thought on “STREET ARTOVÁ”

  1. Spätné upozornenie: FIALOVÁ - EVA LAJT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!