Fialová vášeň, alebo panika?

Jar, Sydney a tento úchvatný strom. Na fotenie s touto fialovou nádherou som sa veľmi tešila. Obdobie, kedy sa tento rozprávkový kvet rozpučí, je pomerne krátke. Trvá tak 4-6 týždňov, niekedy od polky októbra približne do konca novembra, takže už sa pomaly blížime do finále Jacarandovej sezóny. Áno, Jacaranda je jeho ctené meno.

Jacaranda nie je unikátnym stromom len na územií Austrálie. Nájdete ho samozrejme aj v iných častiach sveta, ale pre nás Európanov je predsalen trochu viac exotický.

V nedávnom príspevku oranžová ste sa mohli dočítať, že k fialovej ma to tiahlo od malička a táto naša láska pretrvala až do dnes. Pre mňa fialová vášeň, pre australských študentov fialová panika. Doslova a dopísmena, „purple panic“. Práve takto si nazvali študenti obdobie, keď jacaranda zakvitne. Schyľuje sa ku koncu roka, čas sa kráti a študenti vedia, že už treba naozaj začať „study hard“. Termíny assessmentov nepustia a všetko treba odovzdať do polky decembra. Poviem vám, nechcela by som mať podobnú nepríjemnú konotáciu spojenú s touto fialovou kráskou.

Tak ako sa určite oplatí ísť do Japonska počas „cherry blossom season“, tak sa určite oplatí návšteva Austrálie práve na jar. Zažijete tak čarovné výhľady, do ktorých akoby sa maliarovi zatúlali, tu či tam, rozkošné fialové bambuľky.

  

Outfit

Ulica, na ktorej sme fotili, sa nachádza v časti Kirribilli. Popri fotení nás zastavil pán a pýtal sa, ako sme túto ulicu našli. Samozrejme Google je Pán, takže to nebolo až také tažké. Zaujímavé bolo, že pán bol miestny, býval na rohu a povedal nám, že toto je prvá sezóna, kedy je ich ulica posiata turistami. Aussies vám nikdy nepovedia otvorene, že ich niečo otravuje, ale viem si predstaviť, že z toho nie sú veľmi nadšení. V priebehu fotenia sa počet ľudí naozaj zvyšoval a keď sme odchádzali, tak bolo na ceste viac fotiacich sa ľudí než prechádzajúcich vozidiel.

Jacaraaaandaaa..Ole! Aj takto by sa dal nazvať môj dnešný outfit so španielským nádychom. Tričko na jedno rameno bol veľký hit minulej letnej sezóny. Paradoxne, ja toto už mám ani neviem koľko sezón a stále ma baví ho nosiť a kombinovať do nových outfitov. Zato sukňa je mojím novým letným úlovkom. Snažím sa nakupovať vedome, čo naozaj potrebujem, čo sa mi bude hodiť k tomu, čo už mám. V podstate ani do obchodov nechodím veľmi často, je tam niekedy príliš veľa lákadiel, ktorým človek musí odolávať. Práve naopak, baví ma hrať sa s vecami, čo už doma mám a vytvárať z nich stále nové a nové kombinácie. Ale z času na čas podľahnem aj takémuto úlovku, hlavne ak mi ostatne v hlave. Sukňu som si totiž nekúpila na prvýkrát, ale ostala mi v podvedomí a keď som skladala outfit na fotenie s Miss Jacaranda, vedela som, že tam nesmie chýbať.

Celý look som už potom dotvorila s nádychom španielskej romantiky. Síce už nebude sezóna Jacarandy, ale tak nejak cítim v kostiach, že tento outfit sa stane mojím obľúbeným na prichádzajúce dlhé letné večery.

Ako nakupujete vy? Vždy idete cielene za tým, čo potrebujete? Alebo sa nechávate zvábiť do ríše lákadiel?

top: VERO MODE

sukňa: SEED

topánky: THE MODE COLLECTIVE

naušnice: perlové z Filipín

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!