Byť na Slovensku 

Počas rokov učenia na strednej škole som počúvala, aké je hrozné byť na Slovensku. Ako je najlepšie sa niekam „odtafáriť“, lebo táto krajina nemá zmysel. Nie na základe hundrania mojich študentov, ale na základe snov, ktoré som mala, som si toto „odtafárenie sa“ vyskúšala na vlastnej koži.

Žiť v cudzine je ťažké. Znie to cool, všetci vám v dobrom závidia, ako môžete cestovať a zažívať nové veci. Áno, toto je tá prijemná stránka toho všetkého, ale zato prichádzate o veľa momentov doma, doma na Slovensku.

Dôležitý aspekt je určite ten, kedy sa vyberiete žiť do cudziny. Či máte 20, 25, alebo skoro 30 rokov ako som mala ja. V poslednom prípade máte už veľa posplietaných väzieb a ťažko je ich opustiť. Samozrejme túžby, očakávania, motivácia a nové zážitky vás ženu dopredu to prekonávať.

Neviem, či mi dajú za pravdu všetci tí, ktorí v zahraničí žijú dlhodobo, ale minimálne niektorí určite, že ten pocit prísť domov po mesiacoch, je neopísateľný. Byť doma je úžasné. Kdekoľvek je váš domov, je krásne tam byť alebo sa tam vracať a pre mňa to vždy je a bude Slovensko. Bez ohľadu na to, s čím sa táto malá krajinka potýka, s kultúrnymi nedostatkami či spoločenskou nevraživosťou.

Dnes, po osobnej skúsenosti, by som určite na hundranie mojich študentov odpovedala: „Áno choďte, skúste, zažite.“ Možno aj na základe toho sa začnete na svoj domov pozerať inými očami a vidieť aj veci, ktoré boli predtým skryté.

 

Outfit – pohodlné conversy

Niekde som raz počula, že „conversy“ sú pre mladých, a že od určitého veku vyzerá zvláštne, keď ich nosíte. Ja som si svoje prvé kúpila v 30tke! Viem, bude to asi znieť veľmi smiešne, ale nejakým spôsobom sa naše cesty predtým nestretli. No od prvého obutia to bola láska na prvý krok. Je až zarážajúce, do akej miery sa vie niekde počutý názor vplýžiť do vášho podvedomia a usídliť sa tam. Ak by som nechala tomuto plýživému presvedčeniu v hlave dostatok priestoru, možno by som si tieto „outdoorové papučky“ nikdy nekúpila, a to by bola riadna škoda. Úplne rovnako je to aj s inými názormi, presvedčenia a postojmi, ktoré nás ovplyvnia ani nevieme ako.

Počas krátkeho bleskurýchleho pobytu doma som teda zhrabla pohodlné conversy. K nim mám elastické prúžkované šaty a na nich moje milované fashion tričko. Nesmie chýbať ani kabelka, táto je ručne vyrobená nádejnou dizajnérkou z Južnej Kórey. Tento celok vytvoril pre mňa pohodlný outfit na potulky bratislavskými uličkami.

 

šaty: ZARA

top: ZARA

topánky: CONVERSE

kabelka: Handmade piece

 

FOTO: Andrej Lesay

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!