Follow

Historické centrum Sydney

Vzhľadom na krátku históriu Austrálie čakať v Sydney historické centrum, aké ponúkajú európske mestá, by bolo asi príliš odvážne. Je preto rozhodne jasné, že sa v ňom nestratíte. The Rocks. Maličké historické centrum, ktoré sa nachádza presne oproti Pani Opere. Hraničí s Circular Quay, prístavom, ktorý som vám už spomínala v súvislosti s mostom Harbour Bridge v poste Oceľová. Z pohľadu turistu máte všetko pekne pokope a veľa sa nenachodíte.

Samotné The Rocks ohraničuje medzinárodný lodný prístav, kde neraz vidieť veľké zaoceánske „parníky“. Blízko pri ňom sa nachádza Múzeum Súčasného Umenia MCA. Všetkým, čo ma poznajú, musí byť jasné, že ho mám dokonale zmapované a dokonca som sa tam chcela už dvakrát zamestnať ?. Múzeum ponúka okrem často sa meniacich výstav snáď najlepší výhľad na Operu z terasy kaviarne na 4.poschodí. Skvelým časom na návštevu a využitie tohto spektakulárneho výhľadu je obdobie počas festivalu svetla Vivid, ktorý sa koná každoročne v júni. Opera, Most aj okolité budovy, či záhrady sa premenia na svetelné divadlo a vy sa cítite trochu ako v rozprávke.

Zadným východom z múzea súčasného umenia sa dostanete na George Street. Najstaršiu ulicu v Sydney, ktorá svojou dĺžkou prevyšuje 3km. No a z nej sa už môžete vydať do malých uličiek starého mesta. No, možno vydať sa je silné slovo, skôr trošku potúlať. Je vysoko pravdepodobné, že sa po krátkej dobe dostanete na to isté miesto, ale nebuďte sklamaný. Jeden z dôvodov, prečo je The Rocks ozaj maličké, bola epidémia čierneho moru začiatkom 20.storočia, počas ktorej časť pôvodných domov zbúrali. Neskôr sa o zmenšenie postarala aj výstavba mosta Harbour Bridge. The Rocks namiesto svojej veľkosti ponúka množstvo marketov, ktoré sa tu konajú po celý rok, či už je to oslava čokolády, zmes európskych kuchýň, či kávový festival. Ak sa niekto doteraz zamýšlal z čoho vznikol názov The Rocks, odpoveď je veľmi jednoduchá. Za všetko môže pieskovec, ktorý bol použitý na vačšine pôvodných stavieb.

 

Outfit

Vydali sme sa do The Rocks a našli ideálne miesto na nafotenie dnešného outfitu. Starú budovu, kde má jeden zo svojich campusov Torrens University. Priamo v centre starého mesta, to by sa veru študovalo. Ale vzhľadom k tomu, že mám svoje študentské časy momentálne za sebou, poňali sme obhliadku miesta čisto za účelom fotenia.

Kúpila som si nové tehlové pančuchy. Áno, od nich sa odvíjal celý dnešný outfit. Niekedy ani nemusíte kupovať hromady oblečenia, ale veci ako pančuchy, klobúky a iné pokrývky hlavy, či opasky môžu priniesť nový prievan do vášho šatníka a nie až taký do vašej peňaženky. Vesty sú v móde už nejaký ten piatok a mňa ich variabilita a možnosti vrstvenia asi nikdy neomrzia. Túto som si kúpila v Red Cross Shope, ktorý ponúka darované oblečenie, ktoré keď si kúpite podporíte aktivity Červeného kríža. Čoraz viac som začala hľadať alternatívy nakupovania v secondhandových obchodoch a ak je to spojené aj s takýmto účelom, kúpa ešte viac poteší.

Prepojenie outfitu prináša sukňa, ktorú mám už vo svojom šatníku pomerne dlho, ale stále ma vie prekvapiť v novom outfite. Celok dotvára „oldschool“ kabelka, a keď už som vám dnes toľko písala o rôznych materiáloch ako doplnok som zvolila betónové naušnice, ktoré sa stávajú momentálne mojou obľúbenou voľbou v outfitoch.

Ako zlatý klinec, sandále s pančuchami. Veľmi sa teším, že svetové blogerky prelomili tabu nosenia pančúch, alebo ponožiek v sandáloch. Len na objasenie nemyslím české biele ponožky v pánskych sandáloch, tie ostávajú stále zakázanou témou. Kreatívne kombinácie pančúch, či ponožiek v spojení s otvorenými topánkami prinášajú zaujímavé a neočakávateľné kombinácie. A pokiaľ ide o telové pančušky, s tými veľa vody nenamútite, čo sa týka kreativity, takže tiež stále ostávajú v zamknutej škatuľke spolu s už spomínaným českým fenoménom. Čo hovoríte vy na kombinácie otvorených topánok s farebnými pančuchami, či ponožkami?

sukňa: SPRINGFIELD

tričko: ZARA

vesta: BOHEMIAN TRADERS from RED CROSS SHOP

topánky: ZOMP

pančuchy: H&M

okuliare: ATTIK

naušnice: INDUSTRY JEWELS

Comments

comments

7 thoughts on “TEHLOVÁ”

  1. Spätné upozornenie: FIALOVÁ - EVA LAJT
  2. Spätné upozornenie: LESNÁ - EVA LAJT
  3. Spätné upozornenie: ČIERNOBIELA - EVA LAJT
  4. Spätné upozornenie: GALERÍJNA - EVA LAJT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!