Poďme sa hrať ?

Veľa, veľa a ešte viac. Jedno cez druhé a tretie, aby potom vykúkalo to prvé a ešte niečo navrch. Stratili ste sa? Áno, aj to je vrstvenie. Ideálne práve na jesenné, alebo jarné počasie. Vrstvenie ale nie je také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Nie je o tričku, ktoré sa schová pod sveter a ten sa skryje pod bundu, tak ako nás to učili naše mamy, zababúšiť sa ako cibuľa.

Vrstvenie má v sebe svoje čaro, je to hra. Treba v prvom rade nájsť tie správne kúsky na hranie, rôznych dĺžok, strihov, nech jedno cez druhé pekne pretŕča. A karty sú rozdané. Spod svetra nám môžu vykĺzavať rukávy blúzky, na ktorej môžeme mať ešte jemnú halenku, alebo halenku skrývať pod blúzkou a mať ju jemne poodhalenú. Z vrchnej časti môže vykúkať predĺžená košeľa či šaty. Spôsobov rafinovaného vrstvenia je naozaj mnoho, treba si nájsť ten svoj. Niekedy napríklad stačia len jemne vykúkajúce detaily, lebo prílišným vrstvením sa môžeme naopak dopracovať k optickým kilám navyše. Svoje o vrstvení by vám vedeli povedať napríklad Melbournčanky, ktoré sú vraj omnoho štýlovejšie ako ženy zo Sydney. Vzhľadom na premenlivé melbournské počasie, keď sa vám v priebehu dňa vedia vystriedať aj všetky ročné obdobia, sú práve ony vo vrstvení priekopníčky.

Ak sa vám bude zdať, že ste to náhodou prehnali, tak to vôbec nevadí. Jeden z nedávnych trendov bol totiž práve o tom, že vaše nezmyselne navrstvené kúsky vyzerali, akoby ste ich na seba navliekli v rannom zhone ešte s nerozlepenými očami. Takže hor sa do vrstvenia!

Outfit – vrstvenie

Bola som prekvapená, aké krásne miesta ponúka cesta vnútrozemím Austrálie. Teda nie úplným, iba kúsok od Sydney. No a aby som s prostredím dokonale splynula, poskladala som tento outfit trochu s nomádskym nádychom.

Poďme si ho rozobrať vrstvu po vrstve, kedže máme dnes tému vrstvenie. Úplný základ tvorí čierny basic sveter, čierne topánky a pančuchy. Ďalšiou vrstvou sú zelené šaty bez rukávov, alá Twiggy štýl, rovného strihu. Prepásané sú vestou v ťavom odtieni, ktorá hrá duo s klobúkom. Mohli ste ju už vidieť v predchádzajúcich outfitoch australská a tehlová v uvoľnenom prevedení bez opasku.

Veľkú úlohu zohráva šál, ktorý ponúka všetky farby lesa. Ja ho mám prehodený ležérne cez seba, rôzne tak odkrýva svoje sfarbenia. No a už nám ostávajú posledné dva doplnky, a to je „babka style“ kabelka a rukavice po babke. Takže, aby sme si to upresnili, prvý kúsok len tak vyzerá a druhý je naozaj zdedený. Je to krásna spomienka na moju starú mamu a poviem vám, tieto rukavice majú okolo 60-70 rokov a stále vyzerajú ako nové. Takže naozaj kvalita niektorých kúskov minulých dôb v porovnaní s dnešnou fast fashion sa vlastne ani porovnať nedá. Máte aj vy skúsenosti so zdedenými klenotmi, ktoré pretrvajú veky?

šaty: secondhand piece

vesta: BOHEMIAN TRADERS from RED CROSS SHOP

topánky: BAŤA

klobúk: DOTTI

šál: H&M

 

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!