Šedá eminencia v Sydney

Mosty. Každé mestá ich majú. Niektoré sú priamo mosty s veľkým M. Čo taký Golden Gate v San Franciscu? Alebo preslávený Tower Bridge v Londýne či starobylý Karlov most? Okrem toho, že plnia dôležitú logistickú úlohu prepojenia dvoch časti mesta, sú to architektonické skvosty, častokrát dominanty miest.

Dalo by sa pokračovať v zozname mostov s veľkým M. Skôr, či neskôr by sme narazili na sydneyský Harbour Bridge. Ak ho niektorí poznáte, tak takmer určite hlavne z veľkolepého sydneyskeho ohňostroja, ktorý štartuje oslavy Nového roka po celom svete. Ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, že tento most to naozaj nemá jednoduché?! Nachádzať sa priamo vedľa azda najznámejšej austrálskej architektonickej kráľovnej, pani Opere, nie je veru ľahká úloha. Je však z neho veľmi dôstojná šedá eminencia!

Poďme sa teda pozrieť naňho trochu zbližšia. Harbour Bridge patrí medzi mosty oblúkové. Nie je to len niečo, čo súdim podľa jeho tvaru, je to naozaj terminus technikus na jeden z typov mosta. Tento tvar výrazne napomáha vychytenej turistickej atrakcii, šplhaniu sa po Harbour Bridge. Nepísaným pravidlom býva, že keď niekde žijete dlhšie, a teda nie ste len niekoľkodňový turista, zväčša sa na podobné atrakcie ani nedostanete. Poviete si, “však tam môžem ísť hocikedy”. Climbing sme si teda ešte nevyskúšali, ale šplhajúcu sa skupinku nadšených účastníkov v špeciálnych uniformách sme už videli mnohokrát. Výhľad zhora musí byť určite fascinujúci, pokiaľ sa nebojíte výšok, samozrejme.

Všetko tu už raz bolo, a tak sa aj páni inžinieri inšpirovali pri tvorení návrhu tvarom mosta Hell Gate v NY. Umiestnenie mosta, tak ako aj Opery, nie je čiste náhodné. Medzi týmito dvoma skvostami sa nachádza prístav Circular Quay. Práve tu sa vylodili prví európski osadníci v Sydney a kotvia tu loďky (ferries), s ktorými sa dostanete na jednotlivé zálivové časti kľukatého Sydney. Premáva tu aj ferry na Manly, o ktorej som vám už písala v mojom prvom príspevku. Práve tieto plavby ponúkajú na most pohľad, ktorý je úplne iný, dynamicky sa meniaci z plávajúcej ferry a nedá sa porovnať s pohľadom zo súše.

Outfit – oceľový look

Šedá eminencia si priam pýtala tento outfit. Semišová sukňa, oceľovej farby. Ak je medzi čitateľmi aj mužské publikum, tak sa asi práve pozastaví. „Oceľová?!“ Áno, tento jemne do modra ťahaný odtieň sivej tvorí základ dnešného outfitu. Ale dosť o farbe, práve pohodlnosť sukne by si zaslúžila aspoň jeden paragraf, ale je priam neopísateľná. Semiš sa nám vrátil minulú sezónu do módy, tak hádam s nami ešte chvíľku zotrvá. Veď kto by sa nechcel zahaliť do rozprávkového myšacieho kožúška.

K púzdrovej sukni s vysokým pásom sa výborne hodí obyčajné tričko voľného strihu. I keď táto kombinácia by dovoľovala easy tenisky a street outfit by bol na svete, ja som zvolila lodičky, ktoré svojou zeleno modrou špičkou narúšajú šedivú atmosféru.Milujem látkové čelenky, jednu ste už mohli vidieť v článku Pohodová.  Táto šedá sa dá vďaka svoje neutrálnej farbe nosiť na mnoho spôsobov. Neposledným doplnkom sú hodinky, láska na prvý pohľad, ktoré som si pred pár rokmi kúpila v Taliansku. Okrem jednoduchého dizajnu sú zaujímavé svojou variabilitou. Ciferník je odnímateľný, takže si ich viete nakombinovať na nespočetne veľa variácií.  Ja som verná šedej klasike, ktorá ma zatiaľ nikdy nesklamala.

sukňa: LUVALOT

tričko: ALLY

riflová bunda: LUNA – secondhand piece

topánky: MIXER – secondhand piece

kabelka: COLETTE

hodinky: O clock

Comments

comments

One thought on “OCEĽOVÁ”

  1. Spätné upozornenie: TEHLOVÁ - EVA LAJT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!