O láske, raňajkách a iných obľúbených veciach

Mala by som písať o láske? “Statementové” tričko tomu minimálne napovedá. Paradoxne mám pocit, že o láske vieme krajšie písať, keď ju stratíme, alebo nám momentálne chýba. Svoje by o tom vedeli určite povedať páni ako Štúr, či Goethe, nehovoriac o samotnom Shakespearovi. Preto vzhľadom k tomu, že o láske sa toho už toľko popísalo, nejdem sa púšťať do prebádaných vôd hlbokých polemík. Namiesto toho vám prezradím, čo milujem na Sydney a na živote v Austrálii.

Ferries
Vo všeobecnosti milujem lode. Som vodné znamenie, takže k vode ma to prirodzene láka. Po tom, čo som si jedno leto zažila niekoľkodňovú plavbu na plachetnici pri pobreží Chorvátska, tak na tento typ dovolenky by ste ma dostali kedykoľvek. Sydney je veľmi členité, a preto prepojenie centra s okolitými pobrežnými výbežkami lodnou dopravou (ferries) je veľmi populárne. Bezpochyby pozitívum je, že sa vyhnete akejkoľvek zápche.

Raňajková kultúra
Austrálčania sú zaťažení na raňajky. Každý si vie nájsť to svoje. Najrôznejšie smoothies, zdravé acai bowls, vajíčka na všetky spôsoby, alebo v zime obľúbené ovsené kaše. Myslím, že aj doma v Bratislave sa už tento trend rozmáha s množstvom nových kaviarní, ktoré za posledné roky vyrástli ako huby po daždi. Vždy som bola raňajkový typ. Moja mama ma od malička viedla k tomu, že raňajky sú základom dňa a nikdy som do školy neodišla bez toho, aby som sa predtým nenaraňajkovala. Aj preto, raňajkovú “obsessiu”, ktorá tú vládne si naplno užívam. Samozrejme je to skôr výsada víkendov, keď najčastejšie zavítame do Bare Naked Bowls, alebo na vynikajúcu kávu k The Roast Office. Ani cez týždeň však neostávam raňajkám nič dlžná a nejakú pochúťku si vždy pripravím doma.

Skoré vstávanie
Vstať v sobotu ráno o 6:15am, isť si zabehať a potom si dať už spomínané raňajkové delikatesy je niečo, na čo sa dá veľmi ľahko zvyknúť a zamilovať si. Je mi jasné, že pre niekoho vstávať v sobotu o 6:15am znie ako trýznenie, ale opak je pravdou. Víkend je zrazu o poznanie dlhší a niekedy mám pocit, že sobota má zrazu viac ako 24h, a to by sme asi všetci chceli, aby sa naše dni takto magicky nafúkli, no nie?

Outdoorové aktivity
Podnebie aj poloha Sydney nabáda k aktívnemu outdoorovému životu. Behať, hrať volejbal, paddleboardovať, surfovať, či cross fitovať. Ja si najviac zo všetkého užívam plávanie, beh a dlhé prechádzky po pobreží, o ktorých som vám už písala v blogu Pásikavá. Mierna zima a dlhé leto dovoľuje užívať si čerstvý morský vzduch naplno.

Jacaranda
Ulice v Sydney aj iných austrálskych mestách sú na jar ako z rozprávky posiate fialovými lupeňmi. Milujem fialovú odmalička až tak, že keď sme si vyberali telefón pre pevnú linku, musel byť fialový. Šaty na príjmačky na osemročné gymnázium som mala  tiež fialové, a veru priniesli šťastie. Keď sa tento strom rozkvitne a nadizajnuje sydneyské ulice do fialova moje oči a srdce zaplesajú. Už sa neviem dočkať kedy v jednej z nich nafotím ďalší outfit.

Outfit

Tričká s nápismi sú stále trendy. Vybrať si ten správny, ktorý vystihuje to, čo chcete zdieľať so svetom naokolo, však niekedy chvíľku trvá. Mám ich doma niekoľko, no toto “as simple as that”, sa mi asi nikdy neonosí, i keď už vôbec nepatrí medzi najnovšie. Pritom je v čienobielej kombinácii, ktorej vždy veľmi ľahko podľahnem.

Naopak farba, ktorá ma veľmi životom nesprevádza, je oranžová. Ak sa nemýlim, sukňa, ktorú mám na sebe, je asi jediným oranžovým kúskom v mojom šatníku. Takže tu nemôžeme hovoriť priamo o láske. Každá neznáma je však lákavá, tak som tejto sukni podľahla a vrámci skvelej second hand kúpy som si dopriala osviežiť svoj šatník aj oranžovou. Prichádza jar, teda nám tu práve dole :), takže podobné kúsky určite rozžiaria ulice a navodia pozitívnu energiu.

Sandále na zabijácky vyzerajúcom opätku, ktorý naštastie horšie vyzerá, ako v skutočnosti je, v navy blue odtieni sa práve k oranžovej výborne hodia. Tak ako nám v živote vie veľa priniesť vykročenie z našej zóny komfotu, tak aj v našich šatníkoch by sme si občas mali dopriať niečo mimo našich bežne zaužívaných istôt.
Máte aj vy farbu, ktorá sa do vášho šatníka neinfiltrovala zatiaľ ani jedným kúskom?

sukňa: CUE – secondhand piece

tričko: RESERVED

topánky: THE MODE COLLECTIVE

kabelka: ALDO

naušnice: H&M

Comments

comments

6 thoughts on “ORANŽOVÁ”

 1. Spätné upozornenie: FIALOVÁ - EVA LAJT
 2. Spätné upozornenie: ROMANTICKÁ - EVA LAJT
 3. Hookup Ladies Uses Free Affairs? An Incredible Horizontal Reward!

  Free of charge hookup ladies hookup apps on the web
  is the answer if you’re tired with planning to cafes and night clubs just to be
  prevented, or perhaps more serious, laughed at. I am aware what it’s like because I’ve
  been there. I was one and desperate in the working day — I essential a new spouse —
  having said that i kept on trying because I needed hardly any other option. If you’re just one man who would
  like to hookup with alluring ladies without gonna those
  places where ladies are on your own, then this post might just change your daily life.
  It will describe why internet dating online is the greatest option if you’re a men who is shy to technique a beautiful woman within a bar or membership.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!