Ale aké je naozaj Sydney?

Ani sa mi to nechce veriť, keď to teraz píšem, ale v krajine “no worries”, ako som si ju nazvala, sme už 2 roky. Šialené!
V júli pred dvoma rokmi sme túžobne očakávali schválenie víz, i keď sme už mali sebaisto kúpené letenky. Vtedy nám v celom procese úžasne pomohla agentúra WSIA. Skvelá Katka s nami prežívala veľké rozhodovania pred odchodom a ušila nám všetko na mieru. Keďže Katka počas nášho pobytu odišla štastne na materskú, pomoc a dobré rady sme namiesto nej dostávali od Aďky alebo Evky. Veľká vďaka dievčatá!

Destináciou, kde naše nohy prvýkrát vkročili na Aussieland, bol Perth. Tu sme vďaka našim kamarátom strávili príjemný týždeň, dostali sa z jetlagu a mohli pokračovať do konečnej stanice. Sydney. Všetci dobre poznáme panorámu Sydney s ikonickou Operou a mostom Harbour Bridge. Ale aké je naozaj Sydney?

 1. Všetko sa zelení
  Parkov je tu ako húb po daždi. Upravené, krásne zelené, ideálne na piknikovanie či iné outdoorové aktivity. Jeden z nich, z ktorého sú aj dnešné fotky, ponúka krásny výhľad na oceán aj na panorámu vzdialeného CBD (business centra).
 2. Malé San Francisco
  Keď som bola pred mnohými rokmi v San Franciscu myslela som si, že žiadne iné mesto ma už nemôže prekvapiť strmými uličkami. A predsa sa tak stalo. S bicyklom je to veru v Sydney na dlhé lakte, ak práve neholdujete štveraniu sa do kopca na najľahšom prevode, žiadna hipsterina veru. Samozrejme nie všetky časti mesta sú up and down, ale je ich tu omnoho viac, akoby človek čakal.
 3. Nekonečné pobrežné walky
  Coogee-Bondi je rozhodne najfrekventovanejší walk a turisticky jednoznačne najobľúbenejší. Ale množstvá podobných walkov, ktoré Sydney ponúka je priam nekončiaci. Ak sa chcete poprechádzať po jednom z nich s výhľadom na Operu a business centrum treba sa vydať cestou z Taronga Zoo k Harbour Bridge.
  Ak na druhej strane túžite po krásnych plážach a nechcete sa tlačiť na už spomínanom najvychytenejšom z nich, tak sa určite oplatí Manly-Dee Why walk.
 4. Neuveriteľné pláže
  Kilometre pláží a ešte k tomu zadarmo! To je to, na čo človek chodiaci na dovolenky do Talianska, či Chorvátska nie je úplne zvyknutý. Tu ich je toľko, že sme za dva roky, čo sme tu, navštívili možno polovicu. Môžete si rozprestrieť osušku kdekoľvek chcete, nebude vám v tom brániť žiadne slnečníkové pole s lehátkami. Áno, je pravda, že v porovnaní s Chorvátskom a Talianskom Sydney nie je typická dovolenková destinácia, ale cítiť sa tu ako na dovolenke je veru príjemné.
 5. Oceánske bazény
  Oceán nie je ideálne miesto na zaplávanie si, špeciálne ak je poriadne rozbúrený. Vtedy je naopak rajom pre miestnych surferov. No a pre plavcov sú skoro na každej jednej pláži k dispozícii oceánske bazény, kde prídete, zaplávate si a odídete bez toho, aby by ste čokoľvek platili. Výnimkou je iba fancy pool pri Bondi beach. Tam sa ale platí za prestíž :).

Outfit – pásikavý top

Zeleň, ktorá je tu vďaka podnebiu poctivo zelená, dodáva dnešnému outfitu osviežujúci ráz. Biele nohavice, ktoré sú mojou častou voľbou počas letných dni a k nim pásikavý top, skoro, dalo by sa povedať, v národných farbách. Počas prechádzok popri oceáne sa oplatí mať po ruke niečo na prehodenie cez seba. V tomto prípade mi robila spoločnosť strieborná bombera, ktorú som si dopriala ako módny výstrelok počas uplynulej sezóny.

Ak ste čítali môj príspevok z Melbourne, tak práve pásikavý top je kúsok z dizajnérskeho obchodíka, ktorý som vám odporúčala neobísť. Nie všetko dizajnérske musí byť aj drahé, hlavne ak sú to veci od mladých začínajúcich dizajnérov, a o originalitu veru nie je núdza. Pásiky sú momentálne veľmi trendy a netreba sa ich vôbec báť. Našli ste si aj vy už tie vaše?

nohavice: ZARA

top: THE.ONLY

bombera: DOTTI

topánky: CONVERSE

kabelka: Handmade kúsok (Južná Kórea)

okuliare: PRINCESS HIGHWAY

Comments

comments

3 thoughts on “PÁSIKAVÁ”

 1. Spätné upozornenie: ORANŽOVÁ - EVA LAJT
 2. Spätné upozornenie: MÓLOVÁ - EVA LAJT
 3. Spätné upozornenie: PLÁŽOVÁ - EVA LAJT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!