Eko nákupy

Človek si počas života prechádza rôznymi životnými fázami aj rôznymi štýlmi v obliekaní, kým nájde ten svoj. Určite to poznáte. Pozriete na svoje staré fotky spred rokov a len pokrútite hlavou: “Ako som len toto mohla nosiť?!” Ha a o niekoľko rokov to budete nosiť znova! Keďže ste ale starý kúsok s ohrnutím nosa už dávno vyhodili, kúpite si nový, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou skonči podobným koncom ako jeho predchodca. To sú trendy, čo si budeme hovoriť. Človek si v nich musí nájsť ten svoj štýl, teda ak nechce meniť komplet celý šatník každý rok. Čo by sa zrovna nerovnalo práve najekologickejšiej voľbe. Poďme sa teda spoločne pozrieť na nejaké tie eko nákupy.

Jednou z foriem ekologickejšieho nakupovania sú second handy, alebo swap markety. Priznám sa, že som začala túto formu nakupovania praktizovať len pred nejakým časom. O to viac sa z nej však teším. Samozrejme v second handoch musíte mať štastie na svoju veľkosť a byť kutrací typ. Určite tu strávite podstatne viac času hľadaním a prehrabovaním sa, ale výsledok zväčša stojí za to. Zaujímavou formou sú aj swap markety, ktoré som už spomínala. Donesiete si na ne pár kúskov oblečenia a vymeníte za iné, ktoré donesie niekto iný. No a mojou obľúbenou formou nákupov sú nákupy v maminej skrini. Vačšinou tam “nakúpim” oveľa kvalitnejšie ako v bežných fast reťazcoch.

No a samozrejme na akékoľvek nákupy okrem pohodlnej obuvy treba aj poriadnu tašku, aby sa vám dané veci do nej zmestili. Crossbody v tomto prípade asi nebude najlepšia voľba. Ale ak si do crossbody hodíte poskladanú eko tašku, ktorá sa vie nafúknuť do požadovaných rozmerov tak by to veru mohlo fungovať. Ja som si tú svoju už našla a sprevádza ma či idem na malý nákup potravín, do drogérie, či kdekoľvek inde. Vy už tú svoju máte tiež?

Outfit

Som zástanca toho, že žena nemusí byť oblečená do super špičkového značkového oblečenia, aby sa cítila ako queen. Je to o tom, či je s vecami, ktoré má na sebe, stotožnená, či je v nich sama sebou.

V jednom zo svojich obľúbených second handov, ktoré podporujú svojim ziskom činnosť červeného kríža je RED CROSS SHOP. Natrafila som tam na túto červenú sukňu s trakmi. Trochu retro nádych, čo poviete? No a keď som v tom istom obchode našla aj toto žlté tričko, vedela som, že nový outfit je na svete. Púzdrová sukňa, ktorej traky dodávajú trochu rebélie zohráva s voľnym tričkom, ktoré by možno mnoho z vás nosilo len na doma, presne ten look, ktorý pre mňa zodpovedá nápisu trička.

Pri celej tvorbe outfitu som akosi mala vtieravý obraz ženy z 50tych rokov z amerických reklám. Vždy krásne upravená v elegantných šatách, s dokonalým makeupom a vysokých lodičkách chystajúca večeru, alebo vykonávajúca iné domáce práce, podotýkam stále v tých lodičkách. Táto myšlienka ma priviedla až na miesto fotenia. Australskému potravinovému reťazcu. Samozrejme v lodičkách na nákupy nechodím, ale dodávajú tomuto outfitu štipku elegantnosti aj spolu s účesom a náušnicami. Práve posledné spomínané sú skvelou kúpou z maminej garderóby. No a tú ženu z 50tych rokov som si strihla aspoň retro slnečnými okuliarmi na posledných fotkách.

Na nákup potravín sa vždy hodí chic taška, aby sme sa vyhli igelitkovému štýlu a zohľadnili aj životné prostredie, ako už bolo spomenuté vyššie. Dnes je mnoho zaujímavých alternatív. Mne udrela do oka táto mondrianovka. Piet Mondrian nás uviedol do abstraktného umenia a obraz znázornený na nej patrí asi medzi jeho najznámejšie. Tak čo dámy? Pripravené na eko nákupy??

sukňa: kúsok z RED CROSS SHOP

tričko: secondhand kúsok z RED CROSS SHOP

okuliare: secondhand kúsok z RED CROSS SHOP

topánky: THE MODE COLLECTIVE

taška: LOQI

 

Comments

comments

2 thoughts on “NÁKUPNÁ”

  1. Spätné upozornenie: DIZAJNÉRSKA - EVA LAJT
  2. Spätné upozornenie: ALTERNATÍVNA - EVA LAJT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!