Zvieracie vzory v útoku

Máme tu nové trendy jeseň-zima 2018. Hm, teda ako kde, keďže nám tu práve začína jar??‍♀️?. I napriek zaťažkávajúcim okolnostiam sa idem pustiť do krátkej sondy trendov novej prichádzajúcej sezóny na druhom konci sveta. Konkrétnejšie jedného výrazného trendu, ktorý tu vždy bol a bude.

Túto sezónu sa zase raz ulice zdivejú. Budú im vládnuť zvieracie vzory. Ja osobne mám k zvieracím vzorom veľký rešpekt. Je to jeden z tých vzorov, ktorý vie veľmi ľahko zkĺznuť do gýču a ženskosť namiesto podtrhnutia prepísknuť.

Tento rok to vyzerá, ale na oveľa uvoľnenejšiu verziu zveriny. Páči sa mi trend kombinovania zvieracích vzorov od hlavy po päty. Vyžaduje to určite oveľa viac kreativity ako jedny sexi mini šaty s tendenciou už vyššie spomenutou. Opustime prvoplánovosť a poďme kombinovať, samozrejme opatrne s citom. Vybrať si môžete z vernej stálice puma, tiger, zebra, či had. Mňa to vždy lákalo viac k posledným dvom spomínaným. A čo vy? Máte svoju obľúbenú zver? 

Outfit

Momentálne sa snažím kupovať si čo najmenej oblečenia, s výnimkou občasných nákupoch v sekáčoch, kde častokrát natrafím na skvelé kúsky. Má to hneď viacero dôvodov:

  1. Sekáče tu v Sydney sú plné krásnych takmer nenosených kúskov za dobré ceny.
  2. Častokrát sú spojené s rôznou formou charity, či už je to niečo ako u nás Liga za duševné zdravie, Červený kríž, Matky v núdzi a podobne. 
  3. Sekáče spĺňajú veľmi kľúčovú otázka udržateľnosti, o ktorej mám už pripravený samostaný blog, takže sa môžete čoskoro tešiť.

Pre styling dnešného outfitu som teda zobrala len zvieracie kúsky, ktoré mám naozaj v skrini. Oversized blúzku som si vyswapovala na mojom prvom swap evente tu v Sydney. Už som ju mala zakomponovanú v outfite k článku Australská II., ktorý bol pokračovaním témy, „Čo ma v Austrálii prekvapilo.“ Tak ak vám tento príspevok nejakým nedopatrením utiekol, šup to napraviť. 

Čierno bielu súkňu mám vo svojom šatníku už roky. Keď si kúpite podobný neutrálny kúsok, tak si môžete byť isté, že vám v skrini pobudne zopár rokov, keďže animal print trend tu vždy bol je a bude, niekedy viac niekedy menej.

Kabelka s jemne zvieracím vzorom je úlovok zo sekáču. Ja osobne tento aktovkový štyl crossbody veľmi obľubujem, takže skvele svojim printom osviežila neutrálne kabelkové kúsky, ktoré už doma mám. 

Namiesto vysokých botičiek som zvolila k tejto kombinácii moje najpohodlnejšie baťovky. Toto je jeden zo štýlov, ktorý v austrálskych uliciach vidieť ozaj často. Krátke sukne, kotníkové topánky a holé nohy. Tie moje sú momentálne riadne biele,  takže dúfam, že toto leto bude milosrdnejšie k môjmu ekzému ako to posledné a tým pádom táto beloba zapadne prachom a zasvieti bronzom ?.

košela: WITCHERY, vyswapovaná

sukňa: PROMOD

kabelka: kúsok zo sekáču

topánky: BAŤA

klobúk: po mamine

Inšpirácia

Na záver som vám ešte pripravila zopár kúsov, ktoré ma zaujali pri tejto téme. Spĺňajú originalitu, nadčasovosť a ak ste sa doteraz možno tejto zvieraciej téme úplne vyhýbali, tak vám môžu priniesť nový vánok. A ak aj nie, nevadí, hlavne treba kupovať to, v čom sa budeme cítiť dobre a zapasuje to do nášho štýlu. Nie to, čo by tam len zaberalo miesto a obliekli by sme si raz, prinajlepšom dva razy.

Výber kúskov so zvieracím vzorom zo stránky topshop.com

 

 

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!