Vianoce, ktoré neprišli, alebo naše prvé Vianoce v Austrálii

V Austrálii budeme tento rok tráviť už tretie Vianoce. Samozrejme, že to hlavné a najpodstatnejšie z nich, chvíle strávené s blízkymi, nám tu chýbajú, takže sme ich začali využívať skôr na cestovanie. Po krásnom roadtripe západnou Austráliou nás tento rok čaká východ. No ale aké boli tie úplne prvé Vianoce, keď sme ešte nemali žiadne cestovateľské plány a čakali na Vianoce, ktoré skoro neprišli?

Prvé Vianoce v lete. „To je cool, spravíš si foto na pláži s mikulášskou čiapkou!“ Toto je asi jedna z bežných reakcií, s ktorou sa stretnete, keď niekomu poviete, že budete na Vianoce na opačnej časti zemegule. Potom sa ešte možu objaviť názory: „Hm, to si ani neviem predstaviť!“ A sme doma! Neviete! Predvianočná nálada sa jednoducho nedostaví. Neviete čo vám viac chýba. Či je to klábosenie s kamarátmi prestupujúc z nohy na nohu pri horúcom punči na vianočných trhoch, či sychravé počasie, sporadicky zo snehom, alebo krátke zimné dni.

Je deň pred Štedrým večerom a vy si uvedomíte, že nepobehujete zbesilo po nákupnom centre. Nevyberáte posledný darček pre svoju tetu z tretieho kolena, alebo niekoho, komu neviete ani čo podarovať, ale niečo určite treba. Hm, toto by vám asi reálne nikdy nechýbalo a zrazu bude.

Zobudíte sa 24., pozriete sa vonku, snehu nikde. Poobzeráte sa po izbe stromček nikde. Idete do práce. Pracujete v nákupnom centre. Rada pred obchodom s rybami, vám pripomenie, že je predsalen Štedrý deň. Ak by vám to stále nedochádzalo pomôže vám aj Mariah Carey s pesníčkou All I want from Christmas, ktorá ide ako zo zaseknutej platne stále dokola.

Po práci kúpite sauerkraut. Hľadáte hríby do kapustnice. Nakoniec sa uspokojíte aj s japonskými, keďže iné nenájdete. Ešte ingrendiencie na zemiakový šalát a rybu. Áno, chcete mať Vianoce! Ono sa vám to dokonca aj podarí, i keď skončíte s prípravou večere o 21hodine. Keď to neprezierajúc poviete mame, znesie vás zo sveta, však ste mali mať uvarené o 6tej! Našťastie vás znesie zo sveta len cez Skype.

Večeriate a máte trochu vianočnú náladu. Nesvieti vám v pozadí stromček, ani nehrajú rozprávky z telky, ale sedíte s milovanou osobou pri stole a užívate si jedlo, ktoré je predsalen raz za rok. Aspoň na tú malinku chvíľu máte pocit, že Vianoce vám zaklopali na dvere a priniesli zo sebou práve to najkrajšie z nich. Nie predvianočné stresy, nákupy a zhony. Nie nezmyselne leštenie príborov a rozsiahle upratovania, ale pokojnú chvíľu v peknom oblečení, pri dobrom jedle a s láskou v srdci. Krásne Vianoce priatelia! ?❤️

Outfit

K Vianociam určite patrí tak trochu sa vyparátiť. Celý rok sa stretávame pri spoločnom jedle doma za stolom zväčša v teplákoch. Preto práve v tento čarovný deň ich treba vymeniť za niečo, v čom sa budeme cítiť výnimočne.

Doma som bola zvyknutá sa obliekať do farieb, ktoré mi Vianoce pripomínajú. Žiarivo červená, alebo moja magická fialová. Materiály boli tiež skôr zimného rázu, zamat, vlna, či koža. Momentálne mojim Vianociam dominujú letné šaty. Tieto som dostala od mojich najlepších kamošiek a tým pádom mi ich takto nostaligicky pripomínajú aj počas Vianoc.

U nás doma bolo zvykom si nahodiť aj pekné topánky. Takže nie sa vyobliekať a outfit zavŕšiť papučami, napríklad dedkovského charakteru, ktoré stále nosí môj manžel a ešte sa mi ich nepodarilo mu vyhodiť ??‍♀️. Vianoce bol jediný deň, keď sme doma pobehovali v spoločenských topánkach.

Krásne šaty, či naleštené topánky určite nie sú to, čo robia Vianoce Vianocami, ale ak im vedia pridať punc a jedinečnosť, tak prečo nie? ?

šaty: DOTTI

topánky: FOREVER NEW

kabelka: ALDO

náušnice: H&M

 

 

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!