Tipy na 7+1 darčekov

Myslím, že to všetci veľmi dobre poznáme. Posledný víkend pred Vianocami a my si ideme nohy zodrať v nákupných centrách. Narozdiel o toho by sme mohli veľa krásnych a originálných a zároveň veľmi rozumných darčekov vybaviť pri dobrom čaji z pohodlia domova, s vianočnými koledami, ktoré sa nám páčia a nie tých, ktoré nám nanucuje obchoďák. Takže sa príjemne schúľte do teplej deky a pozrieme sa spoločne na nejaký ten rozumný darček.

Začneme niečím veľmi farebným. Diármi z kolekcie Fullove od Lenky Sršňovej. Sú neopozerané. Vyslovene aktuálne a do toho aj naše, slovenské, keďže sú inšpirované tvorbou známeho slovenského autora Ľudovíta Fullu. Ak sa do nich zamilujete tak ako ja, mrknite aj na celú kolekciu Fullove, ktorú má Lenka aktuálne už na svojom online shope, veru je si z čoho vyberať ?.

Ďalším tipom a výborným darčekom nielen pre všetkých vášnivých cestovateľov, je stieracia mapa. Už som ju spomínala v príspevku slobodná, bol to môj darček pre manžela minulé Vianoce. Máme ju zavesenú doma a každý, kto k nám príde nám ju obdivuje. Síce vzhľadom na veľkosť našej krásnej planéty zotreté políčka pribúdajú veľmi pomaly, ale o to väčšia je motivácia. Na Amazone ich je neúrekom, treba si len vybrať, ktorá sa vám najviac páči. Ak by ste ju pre krátkosť času nestihli objednať online, tak skúste pobehať nejaké knihkupectvá, možno budete mať šťastie aj tam.

Náušnice sú pre skoro každú ženu dennou samozrejmosťou. A čo by ste povedali na také betónové náušnice? Myslím si, že svojou originalitou či jednoduchosťou tvarov, by určite potešili a stali sa obľúbeným kúskom v šatníku nejednej ženy. Mne zapadli do šatníka výborne a siahnem po nich pomerne často. Nie sú vyzývavé, ale pritom upútajú a v tom je ich čaro.

Čierna farba v architektonickom outfite-detail betónovej naušnice

Medzi knižkami je tak nespočetne veľa možností, že je to už asi na každom, akou cestou sa vydá. Mňa spomedzi iných zaujala nová knižka od Beneho Korporácio. Koľké máme doma priateľov, manželov, ktorí každý deň väčšinu svojho času strávia v jednej z nich a možno do nich chodíme aj my samé. Každopadne toto bude jeden z darčekov pre môjho manžela, tak som na ňu veľmi zvedavá.

Ďalej tu máme jednu trojicu, nie tu svätú, ale eko trojicu. Sieťovku, TA pohár a kefku. Toto by bolo na samostatnú tému na blog, ktorú mám už v hlave dlhšie, no zatiaľ sa pozrieme aspoň na pár tipov.

Trochu retro, ale v tom správnom slova zmysle. Česká Sieťovka. Výborná na nákup, k vode, jednoducho kdekoľvek, kde zrazu z malej crossbody potrebuje vykúzliť poriadne funkčnú tašku. V ponuke ich má u nás aj Zoot.sk. Pohár zo sebou na kávu, či čaj.  Trochu som sa potrápila pri hľadaní, kde sa dajú na Slovensku kúpiť, ale nakoniec som natrafila na značku KeepCup, ktorú môžete kúpiť napríklad v Martinuse. Taká malá rada, siahla by som skôr po sklenenej ako po plastovej verzii. No a toto eko okienko nám uzatvárajú bambusové kefky. Sú jednoducho bombové. Originálne, slovenské a eko. A to nie je všetko. Na kefku vám vedia vygravírovať aj vlastný text. Takže zrazu z obyčajnej zubnej kefky sa stáva kefka osobná a vďaka krásnemu baleniu, je to tip top vianočný darček.

Spočiatku som si myslela, ze tipov bude 7, že to bude také pekné rozprávkovo vianočné šťastné číslo, aby ste aj vy mali šťastnú ruku pri výbere. Nakoniec mi nedalo nespomenúť ešte jeden originálny kúsok, kryty na mobily. Presne viete z veľkého množstva originálnych nápisov napasovať ten správny pre svojich najbližších, ktorých chcete potešiť. Je to darček, ktorý bude mať dotyčný každý deň zo sebou, a tým pádom tak trochu aj vás ?.

Verím, že ste pár typov našli. Každopádne najhlavnejšie je si Vianoce užiť, lebo oni naozaj nie sú o kvantite darčekov, stačí pár maličkostí. Želám vám tie najkrajšie a hlavne spomaľte a oddychujte v kruhu najbližších ?.

Comments

comments

One thought on “DARČEKOVÁ”

  1. Spätné upozornenie: UDRŽATEĽNÉ VIANOCE - EVA LAJT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!