Ako nosiť šaty s teniskami?

Pri slovíčku šaty mi myseľ vždy zablúdi k dobre známej piesni, ktorá začína zvolaním “Ó šaty”. Veru, skoro každá sme raz chceli mať tie utkané z jahodovej peny, či nie? Kedysi boli šaty skôr výsadou spoločenských udalostí. V kombinácii s vysokými lodičkami určite dodávajú pocit výnimočnosti. Dnes ich úplne bežne môžete stretnúť v uvoľnenom streetstyle looku a najlepšie s teniskami. Áno, počujete dobre, s teniskami. “Ó aká úľava”, kričia naše nohy. 

Tak sa poďme spoločne pozrieť na to, ako práve dámske tenisky vedia dotvoriť outfit s vašimi obľúbenými šatami. Určite mnohé kombinujete športové šaty s teniskami, keďže tie si ich automaticky pýtajú. Preto sa skôr pozrieme na menej videné kombinácie. 

1. krátke spoločenské šaty

Idete na svadbu, alebo oslavu a čaká vás dlhá noc. Väčšina z nás ma v kabelke balerínky na prezutie, ale čo tak ich obmeniť za ešte pohodlnejšie tenisky? Aj krátke  šaty na spoločenskú udalosť môžu vyzerať v kombinácií s teniskami pôvabne, takže sa toho určite nebojte a verím tomu, že keď budete na svoju obľúbenú pesníčku skákať ako odušu, inšpirujete k tejto kombinácii aj mnohé ďalšie dámy naokolo.

2.maxi kvetované

Čo vás prvé napadne pri romantických rozviatych maxi šatách? Ramienkové sandálky? Áno určite skvelá voľba najmä v horúcich letných dňoch. Ale ak by ste chceli svoje obľúbené kvetované maxi šaty vyvetrať po dlhej zime hneď s prvými jarnými lúčmi, či zotrvať v nich do neskorej jesene, tenisky sú určite tou správnou voľbou. Nesiahnete vedľa ak zvolíte jednoduché plátenky, či už biele, alebo v jednej z nespočetného množstva farieb na vašich krásnych šatách. Ak ale je toto pre vás už obvyklá kombinácia, určite najmä túto sezónu zažiarite ak budete od hlavy po päty zahalená v kvetoch. 

3.letné ramienkové či sexi na párty

Nebojte sa materiálov. Tenisky máme automaticky späté so športom, a preto predstava saténových šiat na ramienka v kombinácii s teniskami môže znieť ako let na Mesiac, ale aj to sa už v dnešnej dobe dá. Kontrast jemnej látky, šifónu, či hodvábu, a masívnych tenisiek je to pravé orechové. V tomto prípade sa nebojte napríklad tenisiek na platforme. Ak sa chystáte pretancovať celú noc, možno bude tiež lepšie zvoliť tenisky ako ihličky. Párty look doplňte výstrednými teniskami s odleskami, tak isto kľudne na platforme, nech jednoducho hovoria samy za seba. 

Pár tipov na záver

Ak máte jednoduchšie šaty môžete si zvoliť hravé bláznivé a do neba volajúce tenisky, ktoré sa stanú nosným prvkom outfitu. Naopak ak máte veľmi výrazné šaty potom voľte tenisky v minimalistickejšom looku. To je pravidlo, ktoré vám bude fungovať, ale samozrejme, ak sa cítite aj na uletenejšie kombinácie, neváhajte experimentovať. 

V prípade, že sa s témou kombinovania šiat s teniskami len zžívate začnite od bielych tenisiek, tie tak ako skvele fungujú pri pánskych oblekoch, dámskych kostýmoch, tak tak zafungujú aj s akýmkoľvek šatami. Minimalistickými, rozviatymi kvetovanými, riflovými, alebo dokonca svadobnými? 

Vyskúšate niektorú z týchto kombinácii? A ak vám náhodou stále bolo málo tak ponožky to istia. Čarovnú kombináciu samotných šiat a tenisiek ešte viac ozvláštnia a dodajú ten správny detail. 

Zdroj fotiek oblečenia na koláže: lovely.sk

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!