Muži v móde

Pred pár týždňami som bola na inšpiratívnej diskusií, o ktorej som vám už písala viac na blogu Priemyselná. Diskusia bola čisto so ženskými účastníčkami a padla počas nej paradoxne poznámka, že muži sa akosi z dnešného sveta módy vytrácajú. Na absenciu mužov sa narážalo hlavne v bežnom napríklad krajčírskom remesle alebo handmade tvorbe, s ktorou sa práve naopak v ženskom podaní roztrhlo vrece. To ma primälo k oživeniu môjho blogu o nový seriál s názvom Muži v móde.

V minoritnom zastúpení je v dnešnej dobe určite aj taký módny bloger. Módnych blogeriek možno poznáte kopec, ale ako je to s módnymi blogermi? Dali by sa spočítať na prstoch jednej ruky, či sa mýlim? Do úvodného prvého vydania seriálu som si zobrala na mušku jedného z nich. Tak sa poďme spoločne pozrieť do sveta mužskej módy.

Bloggers_husband

Tvoj popis profilu na instagrame nám niečo napovedá, ale predstav nám bližšie Tvoj módny príbeh?

Ano, napovídá…manželka s tím začala už asi před pěti lety a tím, že jsem ji často fotil jsem se nějak taky k módě dostal. Původně byl myšlen jako „podpůrný“ account, líbila se mi myšlenka, že dva dělají totéž. Časem se to ale nějak zesamostatnilo a v tom jedu dodnes… ?

Naozaj Tvoj záujem o módu prepukol až za foťákom?

Asi možná bylo něco ve mě schované, ale až tím focením jsem k tomu prohloubil vztah. Před tím opravdu nebyl čas se s tím zabývat, kvůli práci, takže převážela klasika, džíny a tričko ?. 

Ako by si charakterizoval svoj štýl, alebo lepšie povedané, čo je pre Teba dôležité pri výbere odevu?

Nemám moc rád „škatulkování“.. asi nejlépe bych řekl „casual „… a to jak casual street, tak casual elegantní, pokud potřeba…V první řadě ale musím najít velikosti ? nejsem úplně konfekční typ, takže od toho se hodně odvíjí. Proto si taky věci jako košile k obleku a obleky nechám šíť na míru, jinak to na mě nevypadá dobře. Důležitá je pro mně taky kvalita věci, které můžu dlouho kombinovat a vydrží nějakou dobu. I věci jako trička se pokouším vybírat tak, aby přetrvali sezónu.

Aký je štýl obliekania mužov v Čechách a na Slovensku? 

Úplně to nesleduji, ale řek bych že podobný…streetstyle je in všude a tam si každý najde to svoje. A moc mě těší, že jsou vidět i mladí lidé v oblecích a snaží se vypadat „dapper“ ?. Samozřejmě hraje roli i finanční možnosti, ale celkově bych řekl že se to lepší… hlavně i kvalitně ?.

Je niečo, čo by si im možno rád poradil? Ako si napríklad nájsť svoj štýl?

Budu vycházet z mé zkušenosti, jak jsem se to naučil trochu já. Udělat si základ, zjistit, co mi sluší a v čem se cítím dobře… a potom můžu začít být odvážnější a i experimentovat. Podívat se na trendy, jestli to je něco pro mě, nebo ne. Začínat si troufnout na barvy, málokdo si na to troufne, vím že černo-černá s černou jde vždy, ale to vědí taky už všichni…?.

Kde najčastejšie vyhľadávaš inšpiráciu, máš nejaké konkrétne vzory?

Inspiraci beru asi nejčastěji z Instagramu, nemám rad kopírování až do detailu. U někoho vidím tenhle prvek, u druhého něco jiného a když se mi to líbí, tak to zkusím nakombinovat v „mém podání „?. Proto taky nemám konkrétní vzory, spíš koukám na prvky, které jsou buď trendy nebo originální nebo nejlépe oboje a dají se kombinovat s tím, čo mám ve skříni. Teď ku příkladu tartan nebo loga, uvidíme, co bude další rok…

Na záver ešte zabrdnem do témy, ktorej sa v súčastnosti konečne venuje viac pozornosti, a tou je udržateľná móda. Snažíš sa obliekať udržateľným spôsobom? Ak áno, v čom, to spočíva?

Tohle téma teď opravdu frčí a je to i správně. Jak jsem už trochu naznačil v předchozích odpovědích, mám kousky v šatníku, které mám opravdu roky. Klasické kousky, které se vždy nějak dají nakombinovat s aktuálními trendy.  Jestli to jsou jednoduche trička, nebo košile a i kalhoty a k tomu právě dle sezóny/trendů prvky, které jsou „in“, ale převážnou část tvoří ty klasiky, které se dají nosit vždy. Proto i to dbání na kvalitu. No a potom mám kolem sebe lidi, kteří rádi vezmou ty kousky, které už opravdu vyřadím, takže se to nevyhazuje, ale jde to do druhého kola použití.

Foto: @filiphlad_photographer

Ďakujem krásne za rozhovor!

Comments

comments

2 thoughts on “Muži v móde – Bloggers_husband”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!