Inšpiratívne módne TED TALKy

Dnes som si zobrala na mušku veľmi inšpiratívnu tému, TED TALKy. Pre mňa sú zdrojom zaujímavých informácii a častokrát prívalom energie. Keďže ich témy sú široké ako samotný náš vesmír, vybrala som pre vás zopár zaujímavých práve z oblasti módy. 

1. Wearing nothing new

Ako si poskladať šatník na týždeň čisto z nákupov zo secondhandov? To vám prezradí Jessi, ktorá nenakupuje inde ako v sekáčoch. A aby toho nebolo málo, dozviete sa aj čo to o sile farieb v šatníku.

2. 3 ways to fix fashion’s waste problem

Amit sa zmýšľa nad celosvetovými problémami, ktoré prináša módny priemysel a prichádza s konkrétnymi riešeniami ako ich možno obmedziť. A ak by ste náhodou chceli vedieť ako si prefarbiť oblečenie pomocou byliniek alebo korenia, tak aj na to vám dá odpoveď.

3. Grow your own clothes

Čo by ste povedali na oblečenie z kombuchy? Nikdy ste také niečo nepočuli, tak Suzanne vám o tom povie viac.

Mohla by som takto pokračovať, ale netreba hneď všetky karty vyložiť na stôl ako sa hovorí. Ak sa vám bude článok páčiť, z času na čas vám sem môžem popridávať ďalšie zaujímavé talky. Je to bezodná studnica, verte mi ?. 

Téma môjho blogu, ale nie je len tak čisto náhodne načasovaná. Zajtra sa koná TEDx konferencia v Bratislave.  Lístky sú už síce vypredané, ale nezúfajte! Ciest ako neprísť o podnetné prednášky je hneď niekoľko. Najednoduchšou je určite zapnúť si live stream z pohodlia obyvačky, prípadne ísť na organizované živé premietanie. Ak sa ale predsalen vidíte priamo v Novej budove SND, skúste sa zapísať na čakačku a možno sa vám nejaký lístok na poslednú chvíľu pošťastí. Všetko nájdete priamo na stránke TEDxBratislava.

Outfit

Celý outfit je vyskladaný tak, aby pôsobil ležérne streetstylovo. Pohodlné tenisky, ktoré v poslednej dobe ani nechcem zuť. Do nich červené sieťované ponožky, reku nech nie je nuda?.  Sýto červená midi sukňa je azda najvýraznejším prvkom. Objavila som ju ako inak v sekáči a nosí sa neskutočne dobre. Sivé ležérne sako s jemnou štruktúrou prináša trochu uzemňujúci prvok celému outfit. 

Keďže môj fotograt Maťo prišiel s nápadom fotenia v podzemných garážach, kde sa snúbi žltá farba s červenou, výber tašky bol jednoznačný. V poslednom článku som vám predstavila zopár slovenských značiek a výrobkov. Medzi ne patria aj tieto úchvatné Dorka Bags. Viac o nich nájdete v blogu Dizajnérska.

Jadro celého outfitu, vzhľadom na dnešnú tému, nemohlo tvoriť nič iné než tričko z TEDx konferencie. Zúčastnila som sa na nej presne pred troma rokmi, tesne pred našim odchodom do Austrálie. Podtitulom vtedajšieho TEDx boli (ne)všední hrdinovia. Aj preto samotné tričko nesie silný odkaz I have super power, lebo takto to jednoducho je! Nemusíme byť nevšední, aby sme menili svet, alebo si myslieť, že je to len výlučne pre vyvolených a spoliehať sa na to. Naopak je to veľmi jednoduché, treba začať od seba?.

foto: MARTIN LACHKOVIČ

sukňa: TOPSHOP

tričko: pamiatka na TEDx konferenciu

sako: ORSAY

topánky: COUNTRY ROAD

taška: DORKA BAGS

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Content is protected !!